Boxx to tak siłownia usytułowana w Londynie, która specjalizuje się w treningach bokserskich. Najwidoczniej wpływ globalnego zamknięcia biznesów sprowokował jej właścicieli do stworzenia niestandardowego modelu biznesowego. I wymyślili!
Trend na tworzenie własnych „siłowni w domu” bardzo mocno przybrał na sile, odkąd w 2020 zaatakowało takie małe coś, co zmusiło niemalże całą populację gatunku Homo Sapiens do skrycia się w kątach własnej przestrzeni, nazywanej skrótowo domem albo mieszkaniem. Stąd też, trend ten dobrze zrozumieli (albo i nawet przewidzieli?) ludzie siedzący w sektorze technologicznym – w ten sposób powstała chociażby platforma Apple Fitness+, która (co prawda niedostępna, oby tylko jeszcze, w Polsce) zawiera bazę treningów dopasowanych do każdego na każdym stopniu zaawansowania. Jest też londyńska firma Boxx, która… poszła o krok dalej.
Smart… worek treningowy. Z czujnikami na rękę
Firma z Londynu otworzyła zbiórkę na Kickstarterze, w której zaprezentowała inteligentny worek treningowy, na którym można trenować lub/oraz rozładować stres. Nie jest on, jak wersja nie-smart, zawieszony na łańcuchu, ale wolnostojący na własnej podstawie. Worek, nawet podczas treningów wymagających wyprowadzania najmocniejszych ciosów, ma stać nieruchomo.
Ponadto, pomyślano o łatwości przenoszenia worka z miejsca treningu do miejsca, w którym worek jest po prostu dekoracją pokoju, poprzez dodanie kółek do podstawy. Całość będzie dostępna w 4 kolorach – czarnym, granatowym, jasnoszarym oraz złotym.
Worek treningowy to tylko dodatek
Obok worka treningowego ważnym elementem są czujniki mierzące naszą aktywność podczas ćwiczeń. Te wykonano w stylu godnym słuchawek typu true-wireless – dwa czujniki, na każdą z rąk, razem z etui ładującym. Łączą się z aplikacją dostępną na smartfony lub tablety, która zarówno zbiera dane z czujników, jak i zawiera bazę ćwiczeń, pozwalających prowadzić ćwiczenia i widzieć dane dotyczące naszej aktywności w czasie rzeczywistym.
Twórcy nie zakładają, że ich worek treningowy jest elementem obowiązkowym – wręcz przeciwnie, jest tylko dodatkiem w całej układance, choć to właśnie ten jest na pierwszym planie kampanii na Kickstarterze. Głównym składnikiem są wcześniej wspomniane czujniki instalowane w rękawicach, więc nic nas nie ogranicza – ćwiczenia można prowadzić zarówno w domu, jak i gdziekolwiek, korzystając z bazy treningów w aplikacji.
Autorzy Boxx oferują każdemu, który wesprze zbiórkę na Kickstarterze, dożywotni dostęp do subskrypcji bazy ćwiczeń w aplikacji. W momencie pisania artykułu zebrano 106 tysięcy funtów, podczs gdy cel zbiórki wynosił… 10 tysięcy funtów.