Google ARCore to platforma rzeczywistości rozszerzonej, która może być wykorzystywana przez programistów do tworzenia wybranych rozwiązań dla użytkowników smartfonów. Od teraz kolejne 26 modeli telefonów będzie wspierało tę technologię. Które z nich znalazły się na liście?
Google ARCore, to platforma, która pojawiła się kilka lat temu w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na doświadczenia użytkownika powiązane z rozszerzoną rzeczywistością. ARCore ma trzy główne funkcje, które pomagają nakładać wirtualną rzeczywistość na rzeczywiste obrazy pochodzące z aparatu smartfona. Google pozwala programistom na śledzenie ruchu, które pozwala ustalić, gdzie znajduje się użytkownik, a także na szacowanie rozmiaru oraz położenia wielu rodzajów powierzchni. ARCore do tego typu działań korzysta między innymi z szacowania ilości światła znajdujące się w pobliżu urządzenia.
Od teraz kolejne 26 modeli smartfonów będzie mogło obsłużyć aplikacje wykorzystujące Google ARCore.
Google ARCore – które smartfony mogą z niego skorzystać?
Na liście nowych, kompatybilnych sprzętów, które będą mogły skorzystać z Google ArCore znalazły się takie modele, jak:
- Asus ROG Phone III
- Nokia 8.3 5G
- Infinix Mobile Zero 8
- LG K71
- moto g⁹ play
- motorola one 5G
- motorola one fusion+
- OnePlus Nord
- Oppo Reno4 4G
- realme 7
- realme 7 Pro
- realme X3 Super Zoom
- Samsung Galaxy Z Fold2 5G
- Samsung Galaxy M51
- Samsung Galaxy S20 Fan Edition
- Samsung Galaxy S20 Fan Edition 5G
- Samsung Galaxy Tab Active 3
- Samsung Galaxy Tab S7
- Samsung Galaxy Tab S7+
- Tecno Camon 16 Premier
- Tecno Camon 16 Pro
- Vivo V17
- Vivo X23
- Vivo X50e 5G
- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Xiaomi POCO M2 Pro
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Wszystkie z tych sprzętów przeszły oficjalny proces certyfikacji Google, który pozwala stwierdzić czy dany sprzęt będzie kompatybilny z ARCore. Aby kwalifikować się do całego procesu, sprzęt musi działać pod kontrolą Androida 7.0 Nougat lub iOS 11. Oczywiście im nowszy system, tym milej będzie on widziany.
AR na drodze do popularności
Rozszerzona rzeczywistość, nie tylko ta w postaci Google ARCore, to tak naprawdę przyszłość urządzeń mobilnych. Rozwiązania z tego zakresu stają się coraz popularniejsze i korzysta z nich również znacznie większa liczba twórców aplikacji.
Teraz trzeba jeszcze tylko przekonać samych użytkowników.