Niemiecki start-up zwalcza zanieczyszczenia powietrza sztuczną inteligencją

zanieczyszczenia

Breeze Technologies to niemiecki start-up z siedzibą w Hamburgu, który chce użyć sztucznej inteligencji w celu zwalczenia zanieczyszczenia powietrza. Jest on zwycięzcą tegorocznych Startup Games, organizowanych przez Digital Hub Initiative.

Rozwiązanie potrzebne od zaraz

Breeze Technologies ma zamiar użyć AI, IoT i big data w celu podniesienia standardu życia w dużych miastach. Zanieczyszczenia powietrza to naprawdę poważny problem, czego doświadcza nawet wielu z nas – w Polsce.

Jak wyjaśnił misję firmy jej prezes, Robert Heinecke:

Digitalizujemy i automatyzujemy łańcuch zarządzania, mierzenia i ulepszania jakości powietrza dla naszych klientów.

“We digitize and automize the value chain of air quality management, measurement, and improvement for our clients.”
W obecnym tempie zmiany klimatyczne mogą już niedługo stać się nieodwracalne / fot. Pexels

Spółka ta tworzy czujniki jakości powietrza, które umieszczane są w miejskich przestrzeniach – biurach, ulicach i jednostkach produkcyjnych. Sensory Breeze Technologies są około 1000 razy tańsze od obecnych rozwiązań na rynku, a w dodatku o wiele mniejsze, co ułatwia ich mocowanie.

Zanieczyszczenia – nie tylko powietrza

Firma osiągnęła taką wielkość swoich czujników dzięki przeniesieniu większości obliczeń do chmury, gdzie algorytmy sztucznej inteligencji analizują zbierane dane. AI przedstawia obecną i przewiduje przyszłą jakość powietrza w mieście.

W dodatku, system ten wskazuje kroki, które można podjąć w celu jej poprawy. Metody te podzielone są na dwie kategorie – reaktywne i prewencyjne.

Sztuczna inteligencja pomoże więc w tworzeniu lepszego, czystszego środowiska naturalnego. Niedawno pisaliśmy także o AI, które ma znajdować śmieci w oceanach. To kolejny przykład pożytecznego wykorzystywania najnowszych technologii.

Breeze otrzyma także wejście na TNW Conference 2020 / fot. TNW

Dzięki zwycięstwie tegorocznego eventu Startup Games, Breeze Technologies otrzyma dofinansowanie na rozwój swoich technologii od globalnych inwestorów i pomoc w prowadzeniu firmy od portalu The Next Web. Nie wpisujmy więc czystego powietrza tak prędko do naszych pamiętników.

Exit mobile version