5G od T-Mobile teraz także dla klientów na kartę. Nowy pakiet i więcej gigabajtów do wykorzystania

5G od T-Mobile teraz także dla klientów na kartę. Nowy pakiet i więcej gigabajtów do wykorzystania

Od udostępnienia sieci 5G pierwszym klientom ofert abonamentowych przez operatora sieci T-Mobile minął już niemal rok. Teraz do tego grona dołączają korzystający z oferty na kartę, ale tylko w ramach jednego, dedykowanego pakietu.

T-Mobile: smartfony z 5G sprzedają się świetnie

Przekazanie informacji o nowym pakiecie dla klientów na kartę okazało się sprzyjającą okolicznością by pochwalić się statystykami sprzedaży w sieci operatora. W komunikacie prasowym czytamy, że w ofercie T-Mobile jest już 31 urządzeń wspierających łączność 5G w oferowanym przez operatora standardzie (pasmo 2100 MHz). Na moment publikacji niniejszego materiału (końcówka marca 2021 roku), urządzenia z 5G stanowią 25% wszystkich sprzedawanych przez T-Mobile modeli. Biorąc pod uwagę, że w dalszym ciągu standard 5G nie jest jeszcze powszechnie implementowany przez producentów smartfonów, to naprawdę świetny wynik, świadczący o tym, że klienci magentowego operatora myślą perspektywicznie podczas podejmowania decyzji zakupowych.

5G w T-Mobile na kartę – tak, ale tylko w jednym pakiecie

Łączność 5G zostanie udostępniona klientom T-Mobile na kartę już od 22 marca. By z niej skorzystać, należy posiadać aktywną taryfę GO! oraz aktywować nowy pakiet Bez limitu XL, dostępny w cenie 39 zł miesięcznie.

W jego skład wchodzi paczka danych o wielkości 40 GB (20 GB + 20 GB za zasilenie konta kwotą 40 zł), nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy w Polsce oraz na terytorium Unii Europejskiej, a także usługa Supernet Video HD, dzięki której korzystanie z takich serwisów, jak Netflix, YouTube, TikTok, Prime Video, Ipla czy Player nie pomniejsza pakietu gigabajtów.

T-Mobile na kartę cennik

Wymagany pakiet Bez limitu XL – jak aktywować?

By skorzystać z łączności 5G w T-Mobile na kartę należy posiadać aktywny pakiet Bez limitu XL. Aktywować można go na trzy sposoby:

  • w aplikacji Mój T-Mobile, w zakładce Usługi dodatkowe;
  • kodem ekspresowym *500*1*0#;
  • wysyłając SMS o treści AKTXL na numer 8080.

Oferta zostanie aktywowana w ciągu 24 godzin, a jej skuteczna aktywacja zostanie potwierdzona powiadomieniem SMS.

Jak działa sieć 5G w T-Mobile? Sprawdziłem to w moim rodzinnym Rzeszowie, a wrażenia z testu możecie przeczytać tutaj. Od testów minęło już sporo czasu, dlatego w najbliższym czasie z pewnością je ponowimy, weryfikując jak rozwinęła się się sieć operatora w ciągu minionego roku.