Sony Bravia XR

Aktualizacja interfejsu Android TV trafia na telewizory Sony

Udostępnienie nowego interfejsu systemu Android TV na urządzenia inne niż produkowane przez Google było wyłącznie kwestią czasu. Pierwsi posiadacze telewizorów Sony już mogą cieszyć się nowościami.

Czytelnik serwisu 9to5Google przekazał redakcji treść wiadomości e-mail jaką otrzymał na swoją skrzynkę. Znalazł w w niej opis nowych funkcji interfejsu, jakie wkrótce pojawią się w jego telewizorze. Wśród nich, charakterystyczna zakłada Discover, grupująca spersonalizowane rekomendacje dla danego użytkownika.

To właśnie podział interfejsu na trzy zakładki: Home, Discover i Apps jest najstotniejszą zmianą, jaka pojawia się po aktualizacji, dokładnie tak, jak w przypadku Google TV.

Android TV
fot. Google

Sony milczy, Google potwierdza

Redakcja, po otrzymaniu wiadomości, postanowiła potwierdzić jej autentyczność u obydwu firm: Google i Sony. O ile powstrzymało się od komentarza, tak pracownik Google przyznał, że aktualizacja trafia na telewizory Sony Bravia już od jakiegoś czasu.

Zakładki Home i Discover – różnice

O ile treść zakładki Apps jest oczywista – znajdują się tam wszystkie aplikacje, jakie w danym momencie są zainstalowane na konkretnym telewizorze, tak różnice między dwoma kolejnymi mogą wymagać wyjaśnienia. W zakładce Home znajdzie się to, co dotychczas było na głównym ekranie Android TV: ulubione aplikacje, kanały i rekomendacje. Z kolei zupełną nowością jest zakładka Discover gdzie, zgodnie z informacją od Google, znajdą się spersonalizowane rekomendacje, powstałe w oparciu o obejrzane treści, zainteresowania oraz aktualne trendy w Google.

Jeśli wśród naszych czytelników są posiadacze telewizorów od Sony, prosimy o informację w komentarzach, czy Wasze telewizory już doczekały się aktualizacji Android TV.