Alexa
fot. Unsplash.com

Alexa pozwala dzielić się swoimi rutynami. To przydatna funkcja

Ostatnia aktualizacja:

Asystentka Alexa pozwoli dzielić się stworzonymi rutynami z innymi użytkownikami. W ten sposób Amazon chce otworzyć swoją sztuczną inteligencję na społeczność oraz większą liczbę interakcji użytkowników.

Podczas interakcji z asystentką Alexa, użytkownicy mogą tworzyć tak zwane Routines, czyli po prostu rutyny, które pozwalają na bardziej efektywny trening czy na przykład kończenie wybranych zadań w terminie. Do tej pory Amazon ograniczał tworzenie tego typu rozwiązań do pojedynczego użytkownika, ale firma postanowiła otworzyć opisywane rozwiązanie dla szerszej społeczności. Każda z osób korzystających z Alexa oraz swoich rutyn będzie mogła się nimi podzielić z innymi.

Alexa pozwoli na szybką konfigurację

Każdy z użytkowników korzystający z rutyn może je udostępnić poprzez aplikację Alexa, wybierając opcję, którą chce się podzielić. Następnie aplikacja pozwala wybrać formę udostępnienia rutyny w postaci wiadomości SMS, wiadomości e-mail lub poprzez media społecznościowe. Po otworzeniu konkretnego linku, użytkownik docelowy będzie mógł skonfigurować swój sprzęt i asystentkę Alexa tak, aby działała ona poprawnie i zgodnie z wprowadzonymi komendami.

Oprócz rutyn tworzonych indywidualnie przez użytkowników, Amazon utworzył także zestaw predefiniowanych opcji przeznaczonych dla asystentki Alexa. Na oficjalnym blogu firmy można podejrzeć każdą z nich i pobrać je za pośrednictwem specjalnego kodu QR.

Alexa
fot. Unsplash.com

Rutyny są niezwykle popularne wśród użytkowników

Wiceprezes działu zajmującego się rozwojem asystentki Alexa, Toni Reid poinformował, iż rutyny są bardzo popularnym elementem wśród użytkowników korzystających z rozwiązań Amazona. W związku z tym naturalnym i kolejnym krokiem jest udostępnienie możliwości dzielenia się nimi pomiędzy wszystkimi osobami.

Zobaczymy czy w najbliższej przyszłości Google odpowie na pomysł Amazona i udostępni podobne możliwości, które trafią do Asystenta.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie obserwować sytuację.