Amazfit Smart Scale
fot. Amazfit

Amazfit Smart Scale – wiemy, co potrafi ta inteligentna waga

Amazfit Smart Scale to nowa, inteligentna waga producenta, która oferuje całkiem sporą funkcjonalność. Dowiedzieliśmy się, na co dokładnie możemy liczyć w przypadku tego sprzętu – zapowiada się na urządzenie, które może znaleźć się w domach wielu użytkowników.

Amazfit Smart Scale to podejście chińskiego producenta do tematu inteligentnych wag. Tego typu produkty stają się coraz popularniejsze na rynku – głównie ze względu na ich możliwości oraz relatywną prostotę działania. Nic więc dziwnego, że kolejna firma chce spróbować swoich sił w tym segmencie.

Amazfit Smart Scale – co potrafi inteligentna waga?

Cała konstrukcja wagi została wykonana ze szkła hartowanego, a w górnej części znajdziemy gradient kolorystyczny. Plastikowa rama z ABS jest szara, a górna część z wyświetlaczem – czarna. Wyświetlacz LCD ma przekątną 3,4-cala, co powinno być całkowicie wystarczające, aby użytkownicy mogli widzieć na nim dokładne odczyty.

Inteligentna waga Amazfit jest wyposażona w precyzyjny czujnik w kształcie litery G, który może wykryć zmiany masy nawet w zakresie do 50 gramów. To imponujące. Waga Amazfit Smart Scale ma zakres od 5 kg do 180 kg. Sam ekran może z kolei wyświetlać do 8 różnych wskaźników, w zależności od konfiguracji użytkownika.

Waga Amazfit Smart Scale mierzy nie tylko wagę, ale również 15 innych parametrów, takich jak procent wody w organizmie, masa kostna, poziom tkanki tłuszczowej czy też ciężar masy mięśniowej. Inteligentna waga pozwala także na wykrywanie tętna na stojąco.

Cała konstrukcja działa w oparciu o Wi-Fi 2,4 GHz lub Bluetooth 5.0 i jest kompatybilna z systemem Android 5.0 i nowszym oraz iOS 10 i nowszym.

Amazfit Smart Scale
fot. Amazfit

Kiedy premiera?

Amazfit Smart Scale może zostać zaprezentowana już 27 października tego roku podczas specjalnego wydarzenia producenta. Obecnie nie wiadomo, ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za ten sprzęt oraz na jakich rynkach będzie on dostępny do zakupu.