Amazon Alexa obsłuży polecenia tekstowe. Testy trwają

Amazon Alexa obsłuży polecenia tekstowe. Testy trwają

Amazon wprowadza nową funkcję do swojej aplikacji do obsługi inteligentnego domu. Amazon Alexa, dostępna zarówno w sklepie App Store, jak i Google Play, umożliwia zarządzanie urządzeniami ekosystemu smart home. Nowa funkcja, nazwana przez Amazon Type With Alexa, wprowadza możliwość wysyłanie do asystenta poleceń w formie tekstowej.

Czasem lepiej napisać

Naturalną drogą komunikacji z inteligentnymi asystentami są polecania głosowe. Każdy, kto miał okazję skorzystać z tej technologii, poświadczy, jak wygodnie zarządzać w ten sposób urządzeniami systemu smart home. Niestety w pewnych okolicznościach komunikacja głosowa może stanowić nie lada przeszkodę. Co zrobić, gdy zachodzi konieczność wydania polecenia w sposób dyskretny? Asystent Google od dawna potrafi porozumieć się z użytkownikiem również za pomocą tekstu. Niestety do tej pory Amazon Alexa była pozbawiona takiej funkcjonalności. Wkrótce może się to zmienić.

Amazon Alexa obsłuży polecenia tekstowe. Testy trwają
fot. Amazon

Czym jest nowa funkcja?

Funkcja Type With Alexa to rozszerzenie funkcjonalności aplikacji Amazon Alexa o długo oczekiwaną możliwość wydawania poleceń tekstowych. Teraz użytkownik będzie mógł porozumieć się z asystentem poprzez wymianę wiadomości wpisywanych za pośrednictwem klawiatury. Dzięki nowej funkcji uzyskamy również możliwość sterowania urządzeniami smart home.

Jak napisać do asystenta?

Obecnie, nowa funkcjonalność jest w fazie publicznych testów. Stąd też dostęp do niej ma ograniczona ilość użytkowników. Szczęśliwcy, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w testach, zobaczą małą ikonę klawiatury w lewym górnym rogu okna aplikacji Amazon Alexa. Dotknięcie tej ikony otworzy okno chatu, w którym można wydawać polecenia asystentowi. Samo rozwiązanie nie jest specjalnie nowatorskie ponieważ przypomina to znane z aplikacji Google. Jednak nie można mu odmówić przejrzystości i użyteczności.

Amazon Alexa obsłuży polecenia tekstowe. Testy trwają
fot. Amazon

Kiedy skorzystamy wszyscy?

Amazon nie podaje terminów w jakich nowa funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Niemniej powinno to nastąpić wkrótce. Amazon intensywnie pracuje nad udoskonaleniem swojego wirtualnego asystenta i wydaje się ,że funkcja komunikacji tekstowej jest istotnym krokiem w tym kierunku. Tym bardziej, że od dawna jest dostępna u konkurencji