Amazon
fot. Amazon

Amazon chce wprowadzić Alexę do mieszkań na wynajem

Amazon uruchomił nowy program Alexa for Residential. W jego ramach amerykańska firma chce rozszerzyć dostęp użytkowników do inteligentnego asystenta głosowego – także w wynajmowanych mieszkaniach oraz nieruchomościach.

Amazon stał się częścią życia wielu użytkowników na świecie. Sporo osób także coraz chętnie korzysta z inteligentnej asystentki Alexa i wygląda na to, że tym razem doczeka się ona kolejnego przełomu w swoim rozwoju. Amazon uruchamia bowiem program Alexa for Residential, który zakłada wprowadzenie sprzętów z asystentką do wynajmowanych mieszkań oraz nieruchomości.

Amazon chce przywiązać do siebie użytkowników

O co chodzi w całym planie Amazona? Sprawa jest prosta. Inteligentne głośniki z Alexą mają znaleźć się już od pierwszego dnia w wybranych, wynajmowanych mieszkaniach. Jeszcze przed wprowadzeniem się najemców, inteligentna asystentka ma pomóc w zwiedzaniu okolicy, a także przekazać informacje na temat miesięcznego czynszu oraz powierzchni mieszkania. Najemcy mogą połączyć swoje konta Amazon z głośnikiem, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

W momencie wyprowadzenia się danego lokatora, zarządcy nieruchomości będą mogli resetować głośniki, bez konieczności ponownego parowania ich z innymi sprzętami.

Inteligentnie, ale czy bezpiecznie?

Wielokrotne wykorzystanie inteligentnego asytenta oferowanego przez Amazon może sprawić, iż pojawią się wątpliwości dotyczące prywatności użytkowników. Amazon rozwiązuje jednak te obawy informując, iż zarządcy nieruchomości nie będą mieli dostępu do danych klientów. Domyślnie, nagrania są usuwane każdego dnia i są niedostępne dla niezależnych weryfikatorów.

Wprowadzenie przez Amazon Alexy do szerszego grona usług ma na celu zwiększenie (już i tak imponującej) przewagi rynkowej firmy. To także nie pierwsze partnerstwo, które jest oferowane przez Amazon.

Można się spodziewać, że udział Alexy w rynku będzie tylko i wyłącznie rosnąć. Także w innych, międzynarodowych regionach poza Stanami Zjednoczonymi.