Alexa

Amazon Alexa może teraz połączyć się z drukarką

Choć zdalne sterowanie drukarką nie jest popularną funkcją, co możemy zauważyć po wyłączeniu usługi Cloud Print przez Google, Alexa pozwoli na kontrolowanie urządzeń wielofunkcyjnych przez komendy głosowe. Jest to część nowej aktualizacji asystenta firmy Amazon.

„Alexa, znajdź drukarkę”

Producent zaimplementował łatwe znajdowanie naszych urządzeń. Wystarczy powiedzieć Alexa, znajdź moją drukarkę lub podążać za krokami w aplikacji mobilnej. Kiedy już to zrobimy, będziemy mogli szybko drukować listy zakupów, kolorowanki, nasze zadania na dany okres, i wiele więcej – bez używania komputera.

Amazon Alexa może teraz połączyć się z drukarką
Jest jednak jeden problem… / fot. AndroidPolice

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie drukarki są kompatybilne. Na razie, Alexa wspiera tylko wybrane modele urządzeń producentów HP, Brother, Canon i Epson, lecz lista ta z czasem będzie się powiększać. Nie jest pewne jednak, że aktualizacja ta będzie od razu dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Ah, te ułatwienia…

Wszystkie dostępne komendy głosowe (na razie w języku angielskim) możemy znaleźć tutaj. To małe ulepszenie może zaoszczędzić nam niemało czasu.

Amazon Alexa może teraz połączyć się z drukarką
Łatwo wydrukujemy dziecku kolorowankę / fot. AndroidPolice

Jak zawsze, głównym katalizatorem tej aktualizacji jest powiększenie ekosystemu Amazon. Drukarki mogą przesyłać powiadomienia o niskim poziomie tuszu do Alexy, ułatwiając jednocześnie zakup kartridżów. Będzie nawet opcja zakupu z 10-procentową zniżką przy ostatnich kroplach tuszu w drukarce.