Amazon Alexa

Amazon Alexa przemówi po polsku? To możliwe!

Wygląda na to, że inteligentna asystentka Amazon Alexa już niedługo będzie w stanie przemówić po polsku. Informacja tego typu pojawiła się w specjalnym zaproszeniu, które zostało wysłane przez amerykańską firmę. Bardzo możliwe, że tym samym Asystent Google doczeka się sporej konkurencji w naszym kraju.

Amazon Alexa może już niebawem pojawić się w Polsce. Amerykańska firma rozesłała zaproszenia, z których wynika, iż Amazon może testować opisywaną technologię w języku polskim. Samo zaproszenie wygląda dość tajemniczo, jednak daje sporo powodów do nadziei.

Amazon Alexa przemówi po polsku? To możliwe!

Amazon Alexa przemówi po polsku?

Jak czytamy w zaproszeniu, Amazon zaprasza użytkowników do kształtowania przyszłości asystentki Alexa na terenie Polski. Amerykańska firma szuka ludzi, którzy byliby zainteresowani eksplorowaniem oraz rozwijaniem funkcji asystentki głosowej. W tym przypadku Amazon zapewne będzie chciał, aby każda z osób wchodziła w interakcję z Alexą tak, aby usprawnić model sztucznej inteligencji posługujący się językiem polskim. Całość operacji została oznaczona jako Alexa Preview i będzie dostępna dla zainteresowanych w ciągu kilku najbliższych dni.

Amazon nie zdradza, kiedy dokładnie ma zamiar rozpocząć testy asystentki głosowej Alexa na terenie Polski. Firma w zaproszeniu zaznaczyła, że nawet po zgłoszeniu trzeba będzie poczekać co najmniej kilka tygodni na więcej szczegółów dotyczących całej sytuacji.

Sam fakt jednak cieszy, bowiem oznacza to, że jesteśmy kilka lub kilkanaście miesięcy przed oficjalnym uruchomieniem Alexy na terenie naszego kraju. Póki co jednak na próżno szukać szczegółów oraz potencjalnych możliwości samej asystentki.

Czy wprowadzenie języka polskiego do Alexy oznacza, że amerykańska firma będzie jeszcze bardziej inwestować w polski rynek – oprócz tworzenia na nim miejsc pracy w magazynach?

To bardzo prawdopodobne.