Amazon Echo

Amazon Alexa ze sporą paczką nowych możliwości

Alexa – asystent głosowy Amazonu, otrzymał w lutym sporą aktualizację, która dodała mu kilka nowych funkcjonalności. Część z nich po prostu praktyczna, część może zainteresować zwłaszcza fanów sportu.

Alexa, Asystent Google i Siri to wielka trójka asystentów głosowych, między którymi trwa zażarta walka o zdobycie jak największego udziału w rynku. Jednym ze sposobów, by zjednać sobie jak najszersze rzesze konsumentów jest przewaga technologiczna i mnogość oferowanych funkcji. Nie dziwi zatem, że Amazon uzbroił Alexę w kilka nowych funkcjonalności.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Najważniejszą nowością jest możliwość informowania o ostrzeżeniach meteorologicznych dla okolicy, w której znajduje się dany użytkownik. Wystarczy wydać odpowiednie polecenie głosowe, a asystent będzie śledził pojawiające się komunikaty meteorologiczne. Gdy tylko pojawi się taki, który będzie dotyczył lokalizacji użytkownika – ten zostanie o tym fakcie niezwłocznie powiadomiony. Funkcję można dezaktywować równie prosto, co włączyć – jednym poleceniem głosowym.

Informacje o ruchu drogowym

Asystenta Amazonu można również zapytać o korki na trasie, którą mamy zamiar przebyć. Ten zweryfikuje odpowiednie informacje i podzieli się nimi z użytkownikiem. Co istotne, wystarczy jedna komenda głosowa by dane trasy, o którą asystent został zapytany, przesłać do sparowanego smartfona, uruchomić aplikację do nawigacji i rozpocząć prowadzenie do wskazanego celu.

Wybory prezydenckie 2020

Niestety, nie mówimy tutaj o wyborach w Polsce, a w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsi obywatele mogą zapytać asystenta głosowego o wyniki sondażowe czy poprosić o informację o przebiegu ostatniej debaty.

Szybki podgląd rozgrywek NBA

Kolejna nowość w Alexie przyda się głownie miłośnikom sportu. Dzięki nowym możliwościom asystenta, jeżeli ten zainstalowany jest na urządzeniu wyposażonym w ekran, możliwe jest wywołanie szybkiego podglądu transmisji z rozgrywek zawodowej ligi koszykówki. Asystenta od Amazonu można poprosić o, chociażby, wyświetlenie najważniejszych fragmentów z ostatniego spotkania rozegranego przez ulubioną drużynę.

O mój asystencie rozwijaj się

Asystenci głosowi najważniejszych producentów rozwijają się z miesiąca na miesiąc. Pozostaje mieć nadzieję, że ten trend zostanie utrzymany i z biegiem czasu ci zostaną wyposażeni w jeszcze bardziej zaawansowane technicznie możliwości, co istotnie pozwoli wielu ludziom żyć wygodniej.