Amazon Fire TV Stick Lite
fot. Amazon

Amazon Fire TV Stick Lite, czyli tani sposób na streaming multimediów

 Amazon Fire TV Stick Lite to świeżo zaprezentowana przez amerykańską firmę podstawka do telewizora, która jest w stanie przekształcić wyświetlacz urządzenia w sprzęt do streamingu multimediów. Co dokładnie potrafi to akcesorium?

Zgodnie z oczekiwaniami analityków, Amazon zaprezentował Fire TV Stick Lite – zupełnie nową, tanią przystawkę do telewizora, która pozwala na strumieniowanie multimediów. Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży pod koniec września bieżącego rok u w cenie zaledwie 30 dolarów. W tej kwocie użytkownicy otrzymają dostęp do podstawki oraz pilota. Co jeszcze potrafi to akcesorium?

Amazon Fire TV Stick Lite oferuje proste rozwiązanie

W cenie 30 dolarów kupując Amazon Fire TV Stick Lite użytkownik otrzymuje możliwość strumieniowania multimediów w rozdzielczości full HD przy wsparciu dla technologii HDR. Cała konstrukcja posiada także dedykowany pilot Alexa Voice Remote, który pozwala na sterowanie głosem. Co ciekawe, pilot nie posiada dedykowanych przycisków do głośności oraz zasilania.

Amazon chce dotrzeć do osób, które poszukują taniego rozwiązania pozwalającego na szybkie przerzucenie obrazu na większy ekran. Fire TV Stick Lite ma być w domyśle konkurencją dla przystawek od Google oraz Xiaomi.

Amazon Fire TV Stick Lite
fot. Amazon

Fire TV zostanie przeprojektowane

Wraz z prezentacją Amazon Fire TV Stick Lite, amerykańska firma poinformowała także, iż w najbliższym czasie będzie odświeżała interfejs Fire TV, który będzie kompatybilny ze wszystkimi podstawkami istniejącymi na rynku. Jeśli chodzi o nowości, to Amazon twierdzi, iż w nowym Fire TV znajdzie się miejsce na bardziej intuicyjne odkrywanie treści, a także przeprojektowane menu główne, które będzie podkreślało ulubione usługi wykorzystywane przez użytkownika.

Amazon zaprezentuje także zupełnie nową wyszukiwarkę, która pozwoli łatwiej i szybciej znaleźć interesujące nas materiały.

Przystawka Amazona będzie dostępna przez dedykowaną stronę w serwisie amerykańskiego giganta. Nie wiadomo czy pojawi się w oficjalnej dystrybucji na terenie Europy.