Amazon

Amazon pracuje nad zupełnie nowym sprzętem z serii Echo

Amazon przygotowuje nowe urządzenie z serii Echo, które jednocześnie ma być swoistym centrum dowodzenia inteligentnego domu. Całą konstrukcję będzie można zamontować na ścianie, w centralnym punkcie mieszkania. Co potrafi?

Według najnowszych informacji, Amazon ma konstruować zupełnie nowe urządzenie z serii Echo, które będzie korzystało z wyświetlacza dotykowego w celu obsługi interfejsu. Konstrukcja miałaby służyć jako centralny sprzęt, pozwalający na organizowanie innych, mniejszych lub większych akcesoriów. Dzięki jednemu, inteligentnemu wyświetlaczowi użytkownicy mieliby dostęp do wszystkich smart-sprzętów w swoich mieszkaniach.

Nowy Amazon Echo – jeden, aby rządzić wszystkimi

Nowy, inteligentny wyświetlacz Amazon Echo, ma zostać zaprojektowany tak, aby można było go umieścić w jednym, stałym miejscu. Cała konstrukcja ma działać jako główny interfejs dla coraz to nowych gadżetów Amazona z zakresu smart home. W ten sposób, sprzęt ma także pomóc asystentce Alexa na lepsze konkurowanie chociażby z Asystentem Google.

Amazon

Podobne zakusy widzieliśmy już wcześniej u wielu producentów. Niektóre firmy próbowały tworzyć specjalne standy oraz rozwiązania, które miałyby przełożyć się na łatwiejszą możliwość montażu inteligentnego wyświetlacza w mieszkaniu. Nowy sprzęt Amazona miałby być nie tylko prostszy w tym aspekcie, ale również dużo cieńszy, co zwiększy jego ergonomię.

Plotki mówią o tym, iż Amazon pracuje nad inteligentnymi wyświetlaczami o przekątnej 10 oraz 13 cali. Każdy z nich ma posiadać mikrofony, głośniki oraz kamerkę do rozmów wideo.

Prawdopodobna data premiery nowego gadżetu od Amazona została ustalona na koniec 2021 lub początek 2021 roku. Za inteligentny wyświetlacz trzeba będzie zapłacić od 200 do 250 dolarów, w zależności od konfiguracji.

Wygląda to wszystko na całkiem niezły pomysł. Pytanie tylko, jak sprawdzi się w rzeczywistości.