Amazon eksperymentuje z terminem Prime Day - w tym roku będzie wcześniej, niż zazwyczaj

Amazon eksperymentuje z terminem Prime Day – w tym roku będzie wcześniej, niż zazwyczaj

Odkąd Amazon oficjalnie uruchomił swoją stronę internetową dla użytkowników z Polski, uważnie przyglądamy się jego poczynaniom. Okazją do nabycia produktów z asortymentu tego sklepu jest coroczna promocja Amazon Prime Day, która w 2021 roku odbędzie się wcześniej niż w latach ubiegłych.

Amazon Prime Day – co to takiego?

Zanim jednak o samej zmianie terminu, krótka informacja dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze, czym jest Amazon Prime Day. To dzień (albo dwa) niezwykle wysokich przecen w sklepie Amazon, adresowanych wyłącznie do posiadaczy subskrypcji Amazon Prime.

Oczywiście, wydarzenie ma skłonić jak największą liczbę użytkowników do korzystania z tejże subskrypcji, jednak jak pokazał ubiegły rok, istotnie można na tym wiele zyskać. Użytkownicy Amazonu, którzy zdecydowali się na zakupy podczas Prime Day 2020, zaoszczędzili ponad 1,4 miliarda dolarów!

Stało się tak mimo faktu, że ubiegłoroczny Prime Day odbył się w niestandardowym terminie. Z uwagi na okoliczności, jakie panowały na niemal całym świecie w 2020 roku, wszystkie istotne wydarzenia zostały opóźnione. Tak też stało się z Prime Day, który został przeniesiony z lipca na październik. Oznaczało to, że zbiegnie się w czasie z takimi wydarzeniami w kalendarzu konsumentów, jak Black Friday czy Cyber Monday. Mimo tego, sukces był niepodważalny.

W tym roku, dla odmiany, wygląda na to, że Prime Day odbędzie się wcześniej niż zazwyczaj.

Nie lipiec, a czerwiec

Co do zasady, Amazon Prime Day odbywał się w lipcu, z październikowym wyjątkiem w roku ubiegłym. W tym roku wszystko wskazuje na to, że termin również ulegnie zmianie. Jak donoszą dziennikarze Bloomberga, Prime Day 2021 odbędzie się w dniach 21-22 czerwca. To już za nieco ponad trzy tygodnie!

Jako że Amazon jest już oficjalnie dostępny w Polsce, z całą pewnością wydarzenie odbije się szerokim echem również w naszym kraju. Biorąc pod uwagę, jak wiele asortymentu z dziedziny rozwiązań inteligentnego domu znajduje się na wirtualnych półkach Amazonu, na czele z głośnikami Amazon Echo, wszyscy zwolennicy tego typu urządzeń powinni już teraz szykować portfele.