Android 11
fot. Google

Android 11 dla Android TV wnosi sporo nowości

Android 11 dla sprzętów Android TV przynosi sporo nowości. Wśród nich znalazły się nie tylko konkretne optymalizacje, ale również sporo nowych funkcji poprawiających komfort korzystania z telewizora.

Google znów inwestuje w swoją platformę dla inteligentnych telewizorów. Android 11 zaczął trafiać na kompatybilne sprzęty, a wraz z nim sporo nowości, które ułatwią korzystanie z ekranów oraz wszystkich funkcji smart TV. Wizualnie zmienia się niewiele, ale to nie miejsce na ogromne odświeżanie interfejsu. Amerykańska firma postanowiła się skupić na zmianach, które znajdą się pod maską samego oprogramowania oraz Androida 11 na Android TV.

Android 11 dla Android TV – co nowego?

Android 11 na Android TV będzie bardzo podobny do Androida 10 – i ciężko to ukryć. W systemie Android 11, platforma Google TV dostaje jednak kilka ciekawych nowości. Pierwszą z nich jest automatyczny tryb niskiego opóźnienia, który można aktywować podczas korzystania z aplikacji do gier. Android TV dodatkowo rozszerza obsługę gamepadów. W tym przypadku użytkownicy będą mogli skorzystać z kontrolera Nintendo Switch Pro, a także kontrolera Steam podłączonego przez interfejs USB.

Pod maską, Android 11 pozwala również na łatwiejsze testowanie aplikacji na dużym ekranie. Oprogramowanie Google poprawia również wydajność i dodaje możliwość włączenia jednorazowych uprawnień dla konkretnych akcji. Android 11 kładzie również bardzo mocny nacisk na multimedia oraz ich bezproblemowe odtwarzanie.

Android 11
fot. Unsplash.com

Nowy system to więcej zabezpieczeń

Android 11 dla Android TV wprowadza także nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Oprogramowanie będzie lepiej dbało o prywatność użytkownika, również w kontekście uprawnień przyznawanych konkretnym aplikacjom. Google zachęca, aby wykorzystywać Android TV z Androidem 11 chociażby do wideokonferencji oraz komunikacji biznesowej – tak ważnych rzeczy w trwającej obecnie pandemii.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko instalować.