Android Auto
fot. Google

Android Auto z problemami. Winny Android 11

Użytkownicy zaczynają donosić o problemach, które Android 11 spowodował z oprogramowaniem Android Auto. W niektórych przypadkach najlepiej będzie wstrzymać się z instalacją.

Jeśli wykorzystujecie swój smartfon do współpracy z Android Auto w samochodzie, lepiej wstrzymajcie się z aktualizacją do Androida 11. Redakcja Android Police zlokalizowała wątek na Reddicie, w którym użytkownicy narzekają na działanie Android Auto po instalacji wspomnianego oprogramowania od Google. Okazuje się, że instalacja nowego systemu z zielonym robotem powoduje więcej problemów niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Co więc nie działa lub powoduje frustrację?

Android 11 i problemy z Android Auto

Użytkownicy zgłaszają, iż głównym problemem powiązanym z Androidem 11 oraz Android Auto jest dźwięk. W tym przypadku mamy do czynienia z pojawieniem się przerywania podczas słuchania muzyki oraz zrywaniem połączeń ustawianych na zestaw głośnomówiący. Android Auto ma też „ignorować” powiadomienia – użytkownicy nie otrzymują stosownego sygnału dźwiękowego. Google przyznaje również, iż niektóre osoby nie są w stanie podejrzeć aplikacji Kalendarz, która „znika” po instalacji Androida 11 w integracji z Android Auto.

Co gorsza, niektóre urządzenia z serii Pixel zaczęły zawieszać się podczas interakcji z Android Auto. Tego jeszcze nie grali.

Android Auto
fot. Google

Google wie o całej sprawie

Nierzadko zdarza się, iż nowe wersje Androida posiadają wady i nie da się tego ominąć – to tylko oprogramowanie pisane przez człowieka. W przypadku integracji Androida 11 z Android Auto można jednak mówić o prawdziwej wpadce Google. Rozwiązania na co dzień używa wielu użytkowników, dla których sytuacja może stać się co najmniej frustrująca.

Można spodziewać się, iż w najbliższych dniach pojawi się stosowna poprawka, która rozwiąże opisywane wyżej problemy. Nie wiadomo jednak dokładnie, ile trzeba będzie na nią poczekać.