Android 11
fot. Google

Android TV z nowym ekranem głównym

Po ciepłym przyjęciu przez użytkowników wyglądu Google TV, obecnego na najnowszych Chromecastach, Google rozpoczął proces metamorfozy Android TV. W najnowszej aktualizacji systemu zmieniony został wygląd ekranu głównego, który to od teraz będzie prostszy, ale równie funkcjonalny, co wcześniej.

Android TV z trzema zakładkami

Jedną z nowości najnowszej generacji Chromecast, był specjalnie przygotowany system operacyjny Google TV. Dzięki niemu, te popularne urządzenia przestały być tylko odbiornikiem obrazu przesyłanego z telefonu, pozwalając na wyszukiwanie treści, czy przeglądanie propozycji. 

Krótko po tym, jak Google TV trafił do pierwszych użytkowników, w sieci znaleźć można było wiele pozytywnych opinii, według których takie podejście, wraz z uproszczonym interfejsem, jest dokładnie tym, czego chcą ludzie. Stworzony przez Google Android TV, o ile ideowo był systemem bardzo podobnym, o tyle jego design nie należał do wyjątkowo minimalistycznych.

Android TV
fot. Google

Szczęśliwie jednak, w opublikowanej dzisiaj aktualizacji, Android TV zyskał nowy ekran główny, który zbliżony jest do tego, co zaobserwować można na Chromecastach. Od teraz, po uruchomieniu naszego telewizora (lub urządzenia typu NVIDIA Shield), naszym oczom ukaże się bardzo proste menu, które podzielono na trzy zakładki.

Pierwsza z nich zawierać będzie nasze ostatnio używane aplikacje, propozycje kolejnych odcinków oglądanego serialu, lub też subskrypcje z podłączonego konta YouTube. Druga plansza poświęcona zostanie w całości odkrywaniu nowych rzeczy, podczas gdy na trzeciej znajdziemy wyłącznie aplikacje – zarówno te zainstalowane, jak te aktualnie popularne wśród użytkowników.

Android TV
fot. Google

Początek wielkich zmian

Jak czytamy w zapowiedzi Google, dzisiejsze zmiany są jedynie pierwszym etapem procesu, jakim jest metamorfoza Android TV. System upodobniony zostanie do tego, co widzieć mogliśmy na Google TV. Warto dodać, że pomimo uproszczenia interfejsu, jego funkcjonalność nie będzie ograniczona, a co za tym idzie, nie powinniśmy stracić możliwości, które dotychczas oferował system.

Android TV
fot. Google

Według informacji podanych przez Google, najnowsza aktualizacja powinna pojawić się już w przeciągu kilku godzin na urządzeniach na terenie Stanów Zjednoczonych, Francji, Australii, Kanady i Niemiec. Użytkownicy Android TV w pozostałych państwach, na zmiany poczekać będą musieli jeszcze kilka tygodni.