SmartThings Find

Aplikacja Samsung SmartThings już w Microsoft Store. Szkoda, że…nie działa

W sklepie Microsoft Store pojawiła się aplikacja Samsung SmartThings, służąca do sterowania domową elektroniką koreańskiego producenta. Cóż, byłoby znacznie lepiej, gdyby działała i można było ją pobrać.

Możliwości aplikacji Samsung SmartThings nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi rozwiązań inteligentnego domu. Im więcej urządzeń od Samsunga kupimy, tym stają się one większe. Przy jej pomocy możemy zarządzać telewizorem, oczyszczaczem powietrza, odkurzaczem czy urządzeniami zaliczanymi do segmentu dużego AGD.

Do tej pory aplikacja dostępna była na popularnych platformach mobilnych, takich jak Android i iOS, dzięki czemu możliwe było sterowanie posiadanymi urządzeniami za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Co jednak z ludźmi, którzy chcieliby korzystać z takich samych możliwości, ale bez odrywania się od komputera?

W czasach home office, możliwość sterowania rozwiązaniami inteligentnego domu przy pomocy komputera wydaje się być sporym ułatwieniem. Być może to właśnie z tego powodu, w sklepie Microsoft Store apka Samsung SmartThings jest już dostępna. Niestety, wygląda na to, że…nie można jej pobrać.

Samsung SmartThings Windows

Czyżby problemem były wymagania systemowe? Rzućmy okiem na minimalne:

  • System operacyjny: Xbox One, Windows 10 w wersji 17763.0 albo wyższej;
  • Architektura: ARM, ARM64, x64, x86.

Cóż, wygląda na to, że aplikacja SmartThings, mimo, że już obecna w Microsoft Store, nie jest jeszcze dostępna. Wiele wskazuje jednak na to, że zostanie udostępniona w najbliższym czasie. Dla tych, którzy nie chcą odrywać się od komputera czy konsoli, by sięgnąć po smartfon, to będzie znaczące ułatwienie.