Apple Glass
fot. PhoneArena

Apple Glass: kolejny bardzo ciekawy patent

Apple Glass to nadchodzące okulary do rozszerzonej rzeczywistości od amerykańskiego producenta. Firma złożyła nowy patent dotyczący swojego akcesorium, w którym skupia się na reakcji optycznej powiązanej z oświetleniem w sąsiedztwie samego użytkownika.

Jeśli plotki się potwierdzą, to okulary Apple Glass, o których słychać już od dawna powinny zostać zaprezentowane w ciągu najbliższych dwóch lat. W 2018 roku, w sieci, pojawiły się informacje o tym, iż cała konstrukcja będzie korzystała z dedykowanego procesora stworzonego w procesie 5 nanometrów. Najnowszy patent złożony do USPTO przez Apple zdradza, że amerykańska firma koncentruje się również na wyświetlaniu obrazu w AR w swoich okularach.

Apple Glass z pomysłem na manipulację jasnością

Apple złożyło nowy wniosek patentowy w USPTO zatytułowany jako (w dosłownym tłumaczeniu) – „system wyświetlania ze zlokalizowanymi korektami optycznymi”. Tytuł patentu daje dość dużą wskazówkę na temat tego, czego dokładnie dotyczy. W tym przypadku amerykańska firma zabiega o to, aby okulary Apple Glass były w stanie dostosować wyświetlany obraz do warunków panujących na zewnątrz lub w pomieszczeniu – rozjaśniając lub przyciemniając stosowne informacje.

Regulowany system soczewek, który znajdzie się w okularach będzie mógł zmieniać się w sposób dynamiczny. Apple zwraca uwagę również na to, iż niektóre informacje znajdujące się na ekranie będą mogły być selektywnie przyciemniane oraz rozjaśniane.

Okulary AR będą kamieniem milowym

Analitycy zwracają uwagę, iż w przypadku Apple, okulary Glass mają być prawdziwym kamieniem milowym – podobnym do tego, którym stał się iPhone w 2007 roku.

Amerykanie nie są jednak pierwszym przedsiębiorstwem, które pracuje nad okularami AR przeznaczonymi na rynek konsumencki. Już wcześniej w tej materii swoich sił próbowało Google z projektem Google Glass – ten został jednak porzucony. Nie tylko ze względu na prywatność, ale również cenę oraz bardzo przeciętny sposób działania.