Apple Glasses
fot. Unsplash.com

Okulary Apple Glass będą sprawnie oszczędzać baterię

Wygląda na to, że Apple bardzo poważnie traktuje premierę swoich okularów Glass. Akcesorium doczekało się kolejnego patentu, który tym razem jest związany z oszczędzaniem baterii. 

Apple zdaje się rozwijać swoje inteligentne okulary do rozszerzonej rzeczywistości już całkiem “na poważnie”. Liczba patentów, które zostały zgłoszone przez amerykańskiego producenta w związku z okularami Glass naprawdę robi wrażenie. Tym razem do sieci przedostały się informacje na temat kolejnego z nich w tym przypadku jest on powiązany z oszczędzaniem baterii w okularach podczas samego użytkowania. 

Apple Glass wykryje, gdzie patrzy użytkownik

Najnowsze zgłoszenie patentowe wskazuje na to, iż Apple będzie w stanie analizować oraz sprawdzać na bieżąco, w którą stronę patrzy użytkownik. Dzięki temu, sensory zainstalowane w samych okularach będą mogły oszczędzać energię wtedy, kiedy wzrok osoby noszącej Apple Glass będzie skierowany w inną stronę lub miejsce. 

W konwencjonalnych przypadkach używa się technologii śledzenia wzroku opartej na kamerze – ta jednak powoduje zwiększenie przepustowości oraz analizy danych, tym samym nagrzewając urządzenie i wyczerpując jego baterię. Amerykańska firma z jabłkiem w logo chce podejść do tej sprawy nieco inaczej. 

Do śledzenia wzroku użytkownika w Apple Glass, firma wykorzysta proste odbicie światła. Samo światło będzie kierowane na oczy użytkownika i tym samym pomoże odpowiedzieć czy dana osoba korzysta akurat z inteligentnych funkcji w okularach. 

Apple Glass
fot. PhoneArena

Czy tego typu okulary mają sens dla przeciętnego użytkownika?

Google wprowadzając kilka lat temu własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości spodziewało się, iż staną się one sukcesem na rynku. Taka sytuacja nie miała jednak miejsca. Firma Tima Cooka wierzy, że Apple Glass staną się kolejnym, modnym gadżetem, który będzie można dodać do swojego iPhone’a czy zegarka Apple Watch. 

Jeśli plotki się potwierdzą, to same okulary pojawią się już na przestrzeni 2021 roku w cenie około 499 dolarów za sztukę. Do tego trzeba będzie doliczyć koszt powiązany ze szkłami korekcyjnymi dla użytkowników z wadą wzroku. 

Na pierwszy rzut oka cena Apple Glass nie wygląda na super wygórówaną. Pytanie tylko, co tak naprawdę będzie potrafił ten sprzęt?