Apple TV

Apple TV trafi na Google Chromecast

Apple TV może trafić na kolejny sprzęt – przystawkę Google Chromecast. Oznacza to, że użytkownicy oprogramowania Android TV będą mogli skorzystać ze wszystkich dobroci oferowanych przez producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Nowe zmiany, które pojawią się wraz z Apple TV na Chromecast rozpoczną się od początku 2021 roku. Aplikacja Apple TV będzie działać podobnie do innych wersji usługi Apple na wybranych sprzętach – oferując użytkownikom dostęp do oryginalnych programów, filmów dokumentalnych oraz innych materiałów wideo. Co ciekawe, treści Apple zostaną także zintegrowane z systemem agregacji treści Google TV, dzięki czemu samo oprogramowanie w przystawce będzie w stanie je polecać użytkownikom.

Apple TV rozpycha się jak może

Apple TV na Google Chromecast jest tylko kolejnym przykładem na to, jak Apple otworzyło się w ostatnich miesiącach na współpracę z innymi producentami – zamiast zamykać się w swoim ekosystemie. Amerykańska firma praktycznie wszędzie „wciska” swoje oprogramowanie, aby pozyskać jak największą liczbę aktywnych użytkowników. Od miesięcy Apple dodaje również darmową subskrypcję serwisu dla osób, które kupiły smartfona, tablet lub komputer producenta. Niedawno również, inteligentne głośniki z Asystentem Google doczekały się wsparcia dla serwisu streamingowego Apple Music.

To spora zmiana względem poprzednich lat oraz generalnej filozofii Apple.

Google obecnie nie podało oficjalnej daty premiery aplikacji Apple TV na swoim Chromecast. Wiadomo jedynie, że zostanie ona uruchomiona na początku 2021 roku. Możliwe więc, że zobaczymy aplikację na przystawce do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Oprócz przystawki Chromecast, Apple TV pojawi się także na urządzeniach z systemem Android TV. Tego typu zmiana nastąpi jednak dopiero w kolejnych miesiącach.