Apple TV

Nowe Apple TV z bardzo przydatną funkcją?

Nowe informacje na temat zbliżającej się, kolejnej generacji przystawki Apple TV mogą bardzo spodobać się graczom. Amerykańska firma przygotowuje bowiem funkcjonalność, która zwiększy komfort podczas cyfrowej rozrywki.

Według serwisu 9to5Mac, następny model przystawki Apple TV może obsługiwać częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 120Hz. Świadczyć mają o tym zapisy w kodzie wersji beta oprogramowania tvOS 14.5, co sugeruje, że Apple przynajmniej testuje tryb zwiększonego odświeżania. W związku z coraz większą popularnością ponadstandardowego odświeżania na wyświetlaczach jest więcej niż prawdopodobne, że amerykańska marka nie zakończy swoich działań tylko i wyłącznie na testach.

Apple TV z odświeżaniem 120Hz?

Wyższe częstotliwości odświeżania obrazu w Apple TV sprawiłyby, iż odtwarzanie multimediów stałoby się po prostu przyjemniejsze. Apple TV mogłoby być także z powodzeniem wykorzystywane do obsługi wybranych gier. Obecna generacja sprzętu obsługuje rozdzielczość 4K przy zachowaniu odświeżania na poziomie 60Hz – maksymalnej częstotliwości dozwolonej przez port HDMI 2.0.

Nowa generacja Apple TV musiałaby więc domyślnie skorzystać ze standardu HDMI 2.1, który umożliwia podwojenie szybkości transferu danych. Całość wymagałaby także kompatybilnego telewizora – to jednak nie jest największy problem. Ekrany z odświeżaniem 120Hz produkują już takie marki, jak Samsung, LG, Vizio i inni.

Ostatnie pogłoski mówią także, iż nowa generacja Apple TV zostanie wyposażona w wysokiej klasy procesor A14X z wydajnością pozwalającą na uruchomienie nawet najbardziej wymagających, mobilnych gier.

Nowa przystawka Apple TV ma zostać pokazana jeszcze w 2021 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałoby się to stać.