Apple TV
fot. Unsplash.com

Apple TV trafia na wybrane telewizory Sony

Apple TV w postaci aplikacji zaczęło trafiać na wybrane, inteligentne telewizory Sony. W ten sposób amerykańska firma zwiększa swoje możliwości dotarcia do możliwie najszerszej grupy odbiorców. Które modele będą mogły skorzystać ze wspomnianego programu?

Apple już od połowy 2019 roku walczy o to, aby jak największa liczba użytkowników mogła otrzymać dostęp do serwisu Apple TV+. W tym przypadku po raz kolejny nadciągają zmiany. Oficjalnie, aplikacja telewizyjna amerykańskiego producenta trafi na wybrane, inteligentne telewizory Sony.

Na samym początku będą mogli z niej skorzystać użytkownicy posiadający modele z serii X900H. Następni w kolejności są posiadacze modeli z 2018, 2019 i większości z 2020 roku. Zasięg będzie więc spory.

Apple TV – aplikacja trafia na telewizory Sony

Korzystając z aplikacji Apple TV użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do serwisu streamingowego TV+ i wszystkich jego dobroci, czyli między innymi oryginalnych treści Apple. Funkcja „Kanały” pozwala także na subskrybowanie sieci telewizyjnych, takich jak Showtime czy Starz. Apple dodało do swojego programu także możliwość udostępniania subskrypcji nawet dla sześciu członków rodziny, niezależnie od urządzenia.

Od samego początku firma Tima Cooka nie wstydziła się tego, iż Apple TV będzie chciało trafić na jak największą liczbę kompatybilnych sprzętów. Oprócz telewizorów Sony program jest dostępny także na takie sprzęty, jak telewizory Samsung, LG i Roku, a także urządzenia Amazon Fire.

Od listopada 2019 roku przy zakupie nowego iPhone’a, komputera Mac, tabletu iPad czy przystawki Apple TV, każdy z użytkowników otrzyma darmową, roczną subskrypcję na serwis streamingowy amerykańskiego producenta.

Zainteresowane osoby mogą więc już śmiało instalować Apple TV na kolejnych sprzętach.