Apple

Apple VR – wiemy więcej o nowych goglach firmy!

Apple jest bardzo mocno zainteresowane wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością – to wiadomo od dawna. Do sieci przedostały się nowe informacje związane z nadchodzącymi goglami amerykańskiego producenta. Okazuje się, że wykorzystane w nich technologie mogą być przełomowe. 

Apple ma przygotowywać się do premiery swojego pierwszego, pełnoprawnego zestawu do wirtualnej rzeczywistości – donosi The Information, bazując na swoich informatorach, którzy rzekomo mieli widzieć prototyp tego sprzętu. Nowa konstrukcja od Apple będzie mogła pochwalić się między innymi wyświetlaczami w rozdzielczości 8K oraz wymiennymi paskami na głowę.

Cena, którą trzeba będzie zapłacić za ten zestaw dość mocno zwala z nóg. 

Apple
fot. The Information

Apple przygotowuje się do debiutu w segmencie VR

Pod względem specyfikacji, zestaw VR od Apple ma zaproponować nam dwa wyświetlacze w rozdzielczości 8K oraz technologię śledzenia wzroku, która będzie w stanie na bieżąco analizować, na co dokładnie spogląda użytkownik. Pomysł związany jest z potencjalną energooszczędnością sprzętu oraz maksymalnym wydłużeniem czasu pracy na jednym ładowaniu. 

Apple planuje również wykorzystać autorski procesor, który trafi do nowych gogli firmy. Nie wiadomo jeszcze, jaki dokładnie miałby być to układ. Bardzo możliwe, że będzie on oparty na architekturze ARM, z której Apple korzysta w układzie M1. 

Według The Information i serwisu Bloomberg, zestaw VR “premium” od Apple wydaje się być pierwszym krokiem producenta w kierunku stworzenia innego, lżejszego i mniejszego sprzętu w postaci okularów AR. O tym projekcie również słyszymy od co najmniej kilku lat. 

Finalnie za zestaw VR od Apple trzeba będzie zapłacić około 3000 dolarów na start. Taka kwota może przekreślić powodzenie tego projektu na rynku konsumenckim. Musimy jednak poczekać, aby zobaczyć, co dokładnie zaoferują opisywane gogle.