Apple Watch to w ostatnich latach oczko w głowie amerykańskiego producenta. Firma z jabłkiem w logo rozpoczęła nowe, trzyletnie badanie, które ma pozwolić zrozumieć objawy depresji oraz lęku.
Z pomocą Apple, UCLA rozpoczyna nowe, trzyletnie badanie, które ma pozwolić zrozumieć, jak dokładnie sen oraz aktywność fizyczna mogą wpływać na objawy depresji i lęku. Badanie ma rozpocząć się od projektu pilotażowego, który obejmuje 150 uczestników należących do centrum medycznego UCLA Health. W 2021 roku, placówka rozszerzy swoje badanie na kolejną grupę 3000 osób.
Apple w tym przypadku ma zapewnić uczestnikom badania zegarki Apple Watch oraz urządzenia Beddit wraz ze specjalną aplikacją do śledzenia snu. Badanie zostało zaprojektowane tak, aby mogło zostać przeprowadzone w sposób w pełni zdalny.
Apple Watch coraz bardziej skupiony na zdrowiu
Apple już dawno temu deklarowało, iż chce stać się prawdziwą potęgą w kontekście cyfrowego zdrowia. Amerykańska firma bardzo mocno inwestuje w rozwój inteligentnego zegarka Apple Watch, a fundowanie części badań UCLA tylko i wyłącznie to potwierdza. Co najlepsze, amerykańska korporacja zapewnia, iż dane zbierane od użytkowników będą częściowo anonimizowane.
Istnieje ogólna nadzieja, iż zbieranie tego typu informacji przyczyni się do poprawy funkcjonalności związanych ze smartwatchem z jabłkiem w logo oraz pozwoli pracownikom służby zdrowia na lepsze diagnozowanie pacjentów przy pomocy danych z zegarka.
watchOS z nowymi usprawnieniami
Zdrowie jest obszarem, na którym Apple skupia się od kilku lat. Firma w 2014 roku zaprezentowała zestaw HealthKit pozwalający na zbieranie oraz przetwarzanie danych zdrowotnych – są one rejestrowane od systemu iOS w wersji 8. Od czasu pojawienia się oprogramowanie watchOS na Apple Watch, firma co rusz wprowadza udoskonalenia związane z poprawą rejestrowania zdrowia użytkownika.
Od jesieni 2020 roku użytkownicy będą mogli dzięki swoim zegarkom rejestrować i analizować sen. W późniejszym czasie zapewne pojawią się także funkcje związane z depresją oraz stanami lękowymi.