Hub M2 (źródło: Aqara)
Hub M2 (źródło: Aqara)

Hub Aqara M2, już wkrótce, będzie dostępny w Polsce

Po prawie półtorej roku od premiery, Aqara M2 wreszcie trafi do sprzedaży na terenie Polski. Ten ciekawy hub zaoferować ma takie funkcje jak sterowanie podczerwienią, wsparcie dla HomeKit, czy obsługę aż 128 urządzeń ZigBee.

Aqara M2 centralką dla inteligentnego domu

Po raz pierwszy, o hubie M2, usłyszeć mogliśmy tak dawno jak w lipcu 2019 roku. Wtedy to Aqara zaprezentowała swoją najnowszą wersję centralki dla Smart Home. Jak mówiono, miał to być jeden z najbardziej przyszłościowych hubów na rynku, oferując szereg ciekawych funkcji.

Patrząc na specyfikację techniczną, Aqara M2 faktycznie wydaje się być bardzo ciekawym produktem. Mamy tutaj wsparcie dla aż trzech standardów łączności bezprzewodowej (ZigBee 3.0, Wi-Fi z podwójnymi antenami oraz Bluetooth Low Energy), wbudowany głośnik, awaryjne zasilanie bateryjne, czy chociażby możliwość obsługi aż 128 urządzeń korzystających z technologii ZigBee w wersji 3.0.

Hub Aqara M2, już wkrótce, będzie dostępny w Polsce
fot. Aqara

Oprócz tych funkcji, producent przygotował jeszcze jedną, bardzo ciekawą opcję. Wokoło całego urządzenia umieszczono nadajniki podczerwieni, dzięki czemu nasz hub sterować może, między innymi telewizorem, czy innymi produktami wyposażonymi w IR. Dzięki wsparciu dla wszystkich najpopularniejszych asystentów głosowych (łącznie z Siri dzięki obsłudze Apple HomeKit), nawet starsze urządzenia bez inteligentnych systemów mogą być podłączone pod nasz Smart Home.

Oprócz tego, Aqara M2 wyposażony został w podstawowe dla innych centralek złącza. Mamy tutaj port microUSB odpowiedzialny za zasilanie, a także złącze RJ45 do podłączenia urządzenia do sieci.

Problematyczna premiera

Pomimo swojej fantastycznej funkcjonalności, Aqara M2 nie miała zbyt lekkiego życia. Po lipcowej premierze aż przez ponad rok producent milczał, nie dopuszczając produktu do sprzedaży na całym świecie. Wszystko zmieniło się dopiero w sierpniu tego roku, kiedy to hub ostatecznie pojawił się w kilku krajach.

Hub Aqara M2, już wkrótce, będzie dostępny w Polsce
fot. Aqara

Jak wyczytać możemy na oficjalnyhm profilu Aqara na Facebooku, Hub M2 od dzisiaj dostępny jest w Czechach, Słowacji i Szwecji, a na początku roku 2021 pojawi się także w Danii, Niemczech, Węgrzech, Rumunii, Rosji, Hiszpanii oraz właśnie w Polsce. Na ten moment, niestety, nie mamy żadnych informacji, gdzie będzie można kupić go w naszym kraju, ani za jaką cenę będzie on dostępny.