W tym aquaparku za kąpiel zapłacisz własnym okiem!
fot. PayEye

W tym aquaparku za kąpiel zapłacisz własnym okiem!

Aquapark we Wrocławiu razem ze startupem PayEye ogłosił, że za wejście na pływalnię będzie można zapłacić przy pomocy skanu tęczówki oka.

PayEye wprowadza płatność tęczówką do Aquaparku we Wrocławiu

We wtorek, 10 listopada, PayEye podpisało umowę z władzami Aquaparku we Wrocławiu na wprowadzenie nowej metody płatności za bilet. Od teraz uruchomiona została usługa, pozwalająca zapłacić własnym okiem, a dokładnie jego tęczówką.

Warto na wstępie zaznaczyć, że Aquapark we Wrocławiu jest nie tylko pierwszą pływalnią w Polsce, która wprowadziła taką opcję, ale także pierwszą na świecie. PayEye jest także pierwszą firmą na świecie firmą, która umożliwiła taką opcję biometrycznej płatności.

Aquapark we Wrocławiu jest pierwszym na świecie, który skorzysta z takiej biometrycznej metody płatności. Wszystko dzięki PayEye. (fot. Aquapark Wrocław)
Aquapark we Wrocławiu jest pierwszym na świecie, który skorzysta z takiej biometrycznej metody płatności (fot. Aquapark Wrocław)

Jest to o tyle zaskakująca informacja, że obecnie w Polsce wszelkiego rodzaju aquaparki są zamknięte z powodu panujących obostrzeń. Wrocławski park jednak przygotowuje się już do powrotu klientów, a nowa metoda płatności ma być jedną z nich.

Grzegorz Kaliszczak, prezes wrocławskiego Aquaparku, stwierdził:

Jak tylko usłyszałem o możliwości dokonywania płatności okiem, pomyślałem, że to idealne rozwiązanie dla klientów naszego Aquaparku. Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy. Uwielbiamy takie technologiczne nowości.

Krystian Kulczycki, prezes PayEye, dodaje natomiast:

Marzył nam się system płatności, który nie będzie wymagał portfela, karty, telefonu, czy też jakiegokolwiek dodatkowego akcesorium, które nas ogranicza Klienci wrocławskiego Aquaparku chcą korzystać z jego atrakcji właśnie mając pełną swobodę, a o to chodziło w idei PayEye, którą wcielamy w życie. Cieszę się z dzisiejszego dnia, bo będziemy współpracować z bardzo ważnym partnerem, a tak patrzymy na wrocławski Aquapark. Liczymy, że zagrożenie epidemiczne oraz restrykcje miną jak najszybciej, bo nie możemy się doczekać, gdy pierwszy klient Aquaparku zrealizuje płatność jednym spojrzeniem

Żeby móc zapłacić tęczówką oka należy zarejestrować się na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w Aquparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (PayEye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne.

Warto zaznaczyć, że płatność okiem jest całkowicie bezpieczna, ponieważ każdy z nas posiada inną tęczówkę. Nie ma więc ryzyka, że ktoś zapłaci za bilet z naszego rachunku z powodu złego odczytania skanu.