Polacy też znają się na AR! Spójrzcie na 1000 realities i ich Edge Realities
fot. 1000 realities

Polacy też znają się na AR! Spójrzcie na 1000 realities i ich Edge Realities

Pisząc o technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR), najczęściej wspominamy największych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Tymczasem sporo dzieje się również na krajowym podwórku. Rzućmy okiem na to, co potrafi technologia zaprojektowana przez 1000 realities.

Choć z nazwą firmy 1000 realities zetknęło się niewielu, warto mieć ją na uwadze, zwłaszcza interesując się tematyką rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Ta krakowska firma właśnie wzięła udział w odbywających się w Japonii targach docomo Open House 2021, gdzie zaprezentowała rozwiązanie zwane Edge Realities.

Animacja, która rozpala wyobraźnię

Kluczowym elementem prezentacji 1000 realities na docomo Open House 2021 była prezentacja stworzona z wykorzystaniem właśnie Edge RealitiesHere be Dragons. Animacja powstała po to, by zobrazować możliwości, jakie zapewnia unikalna funkcjonalność mapowania oraz możliwość doświadczania tych samych elementów AR przez wiele osób w tym samym czasie.

O technologii Edge Realities, najlepiej opowiadają przedstawiciele firmy:

Edge Realities pozwala na cały szereg interaktywnych doświadczeń i może znaleźć indywidualne zastosowanie w wielu sektorach, począwszy od przemysłu aż po rozrywkę. Cieszymy się z powodu udziału w docomo Open House 2021. To świetna okazja, aby pokazać organizatorom, ekspertom i gościom z całego świata ogromny potencjał naszego rozwiązania w przekształcaniu biznesu, przemysłu, medycyny, handlu, gier i rozrywki… możliwości są nieograniczone.

Justyna Janicka, współzałożycielka 1000 realities

Jako że multimedialny pokaz oddaje więcej niż tysiące słów, wypada mi tylko zaprosić do samodzielnego obejrzenia animacji przygotowanej przez polską firmę. Uwierzcie mi na słowo, na tle innych, często znacznie większych graczy, wcale nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie!