Asystent Google

Asystent Google trafi do przeglądarki Chrome na Androida

Asystent Google już niedługo zagości w mobilnej przeglądarce Google Chrome. Amerykańska firma zaczyna powoli wycofywać swoją straszą technologię rozpoznawania głosu. Wraz z zaimplementowaniem Asystenta w przeglądarce Chrome, jej możliwości zostaną naturalnie rozszerzone.

Google rozpoczęło wycofywanie swojej technologii rozpoznawania głosu, która do tej pory była dostępna w przeglądarce Chrome na urządzenia mobilne. Jej miejsce zajmie już niebawem Asystent Google. Nowa funkcja została zauważona przez redaktorów serwisu Android Police, a będzie można ją aktywować w przeglądarce, bezpośrednio z poziomu flag.

Asystent Google trafia do przeglądarki Chrome

Aby aktywować nowe wyszukiwanie głosowe w przeglądarce Google Chrome na Androida, należy wpisać w pasku adresu: chrome://flags/omnibox-assistant-voice-search i aktywować stosowną pozycję. Po tym już tylko wystarczy uruchomić ponownie przeglądarkę i gotowe. Na polu nowej karty będzie można zobaczyć pełnoekranowy panel wyszukiwania – zamiast małego, wyskakującego okienka.

Opisywana powyżej flaga pojawiła się po raz pierwszy w styczniu 2020 roku, jednak jej włączenie nie zmieniało w przeglądarce Chrome na Androida kompletnie niczego. Możliwe, że aż do tej pory po stronie serwera Google nie istniały żadne zależności, które byłyby odpowiedzialne za uruchomienie nowej funkcji.

Asystent Google
fot. Android Police

Asystent Google i nowy interfejs działa w przeglądarce Chrome od wersji 87. Warto przed włączeniem stosownej flagi upewnić się, iż posiadamy na urządzeniu aktualną wersję przeglądarki amerykańskiej firmy.

Na ten moment opisywane wsparcie dla Asystenta Google działa jedynie w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Nie wiadomo zupełnie, kiedy (i czy w ogóle) tego typu funkcjonalność pojawi się na sprzętach z systemem iOS.