Asystent Google

Asystent Google pozwoli kontrolować inteligentne oświetlenie

Asystent Google pozwoli lepiej kontrolować systemy inteligentnych świateł. Już teraz oprogramowanie amerykańskiej firmy jest w stanie kontrolować takie produkty, jak, między innymi żarówki Hue. Nowa aktualizacja dla Asystenta pozwoli jednak użytkownikom na znaczne zwiększenie możliwości sterowania oświetleniem.

Asystent Google współpracuje już z Hue i innymi inteligentnymi światłami, ale jego funkcjonalność została ograniczona do ich włączania oraz wyłączania. Teraz Google pozwoli użytkownikom zaplanować włączanie oraz wyłączanie świateł zgodnie z harmonogramem. Nowa funkcjonalność została zauważona przez użytkowników Android Police oraz Reddita.

Asystent Google pozwoli kontrolować inteligentne oświetlenie

Asystent Google zwiększa możliwości inteligentnego oświetlenia

Nowa funkcjonalność Asystenta Google została oznaczona jako „Zaplanowane działania”. Dzięki niej można wydać komendy głosowe pokroju „Hej Google, włącz światła o 7 rano”, co przełoży się na odpowiednie zaplanowanie danej akcji. Serwis Android Police odkrył, iż Asystent amerykańskiej firmy może nawet włączać oraz wyłączać światła w zależności od wschodu i zachodu słońca w danej lokalizacji – bez konieczności potwierdzania godzin przez użytkownika.

Zauważono jednak, że cała funkcja dalej wymaga swoistego dopracowania. Kiedy wypowiemy frazę „jutro”, Google weźmie ją pod uwagę, ale nic z nią nie zrobi.

Kiedy będzie można skorzystać z tej nowości? Tego do końca nie wiadomo. Na podstawie dokumentacji Asystenta Google, Android Police wywnioskowało, iż opisywana funkcjonalność powinna zacząć trafiać do użytkowników na przestrzeni najbliższych tygodni i miesięcy.

Nie wiadomo czy pojawi się ona także w Polsce czy zostanie ograniczona jedynie do rynku amerykańskiego. Patrząc jednak na popularność inteligentnego oświetlenia, Google na pewno zdaje sobie sprawę, iż będzie musiało wprowadzić swoje rozwiązanie na większą liczbę regionów jak najszybciej.