Asystent Google
Asystent Google (fot. Google)

Odświeżony, minimalistyczny Asystent Google trafia do wersji beta

Asystent Google w odświeżonej, kompaktowej wersji, trafia do wersji beta. Z nowego rozwiązania amerykańskiego producenta mogą już korzystać wybrani użytkownicy.

W lipcu 2019 roku Google rozpoczęło testowanie „kompaktowej” wersji Asystenta Google na smartfonach z Androidem – konkretniej na modelu Pixel 4. Nowy, odświeżony wygląd sztucznej inteligencji amerykańskiego producenta, trafił jednak do wersji beta i mogą z niego skorzystać wybrani użytkownicy. Nie jest to jednak w pełni ukończone wdrożenie, tak więc na międzynarodową premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Jak zmienia się Asystent Google?

Charakterystycznym aspektem odświeżenia Asystenta Google na smartfonach z Androidem jest jego kompaktowy rozmiar. Firma z Mountain View przeprojektowała panel, który pojawia się, kiedy wywoływany jest Asystent Google. W tym przypadku jest on nieco krótszy na ekranie niż wcześniej, a elementy interfejsu zostały umieszczone bliżej siebie. Środkowy przycisk pozwalający na dostęp do głosu oraz klawiatury pozostaje niezmieniony.

Karuzela z dodatkowymi sugestiami wygląda dalej tak samo, ale nowy przycisk umieszczony po lewej stronie otwiera arkusz ostatnio używanych poleceń oraz pozwala przejrzeć całą historię interakcji z Asystentem Google.

Kolejna ze zmian to duży awatar profilu znajdujący się w prawym górnym rogu. Najlepsza funkcja związana z kompaktowością Asystenta to moment, w którym AI będzie odpowiadało na pytania. Tym razem Asystent Google nie zasłoni całego ekranu – zajmie on jedynie połowę dostępnego wyświetlacza.

Całość ma wydawać się „lżejsza” w użytkowaniu i mniej przeszkadzająca w interakcji.

Asystent Google
fot. 9to5Mac

Kiedy premiera?

Odświeżony, kompaktowy Asystent Google, trafił do wersji beta, tak więc można się spodziewać, że minie jeszcze kilka dobrych tygodni zanim zostanie on udostępniony szerszemu gronu użytkowników. W tym momencie amerykańska firma zapewne testuje zachowania użytkowników oraz poprawność działania poszczególnych opcji.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i po prostu czekać.