Asystent Google
fot. Google

Asystent Google doczekał się nowej, przydatnej komendy

Asystent Google po raz kolejny doczekał się usprawnienia. Tym razem użytkownicy mogą przywołać konkretną funkcję przy pomocy nowej komendy. W ten sposób amerykańska firma chce ułatwić podgląd zadań na dany dzień.

Gogole wprowadza kolejne zmiany do swojego Asystenta. W tym przypadku nowość działa póki co jedynie wtedy, kiedy głównym językiem jest angielski, jednak jest bardzo prawdopodobne, że wraz z czasem zostanie ona rozszerzona o kolejne języki. O co o jednak dokładnie chodzi? O nic innego, jak funkcję Snapshot, pozwalającą podejrzeć w wygodnym widoku zadania oraz czynności zaplanowane przez użytkownika na dany dzień.

Asystent Google pozwoli na szybszy podgląd informacji

Karta oznaczona jako „Migawka” została pierwotnie wprowadzona przez Google w 2018 roku. Do tej pory można było uzyskać do niej dostęp klikając w jedną z opcji Asystenta. Od teraz, użytkownicy będą mogli za pomocą komendy głosowej przywołać opisywaną funkcję tak, aby pojawiła się od razu na ekranie. Wystarczy wypowiedzieć w języku angielskim zdanie „Hej Google, pokaż mi mój dzień”, a na ekranie smartfona pojawi się skrót wszystkich najważniejszych informacji.

Migawka zacznie pokazywać również zalecenia dostosowane do preferencji użytkownika. Według serwisu Engadget, większość użytkowników może od teraz sprawdzić chociażby spersonalizowane przepisy związane z gotowaniem. Każdy z nich ma zmieniać się w zależności od pory dnia.

Na jakich sprzętach zadziała nowa funkcja?

Obecnie Google wdraża nową komendę głosową dla Asystenta na rynku anglojęzycznym na sprzętach z Androidem i iOS. Nie wiadomo, jak będzie się to miało do innych kompatybilnych urządzeń. Jednocześnie amerykańska firma potwierdziła, iż Migawka w postaci głosowej trafi do większej liczby użytkowników na przestrzeni kolejnych miesięcy.

Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak po prostu cierpliwie czekać na swoją kolej. Jeśli jednak korzystacie z angielskiej wersji jaką oferuje Asystent Google, zapewne będziecie mogli wypróbować nową komendę szybciej od innych.