Asystent Google
fot. Unsplash.com

Asystent Google trafi na telewizory Samsunga

Asystent Google trafi na telewizory Samsunga. Sztuczna inteligencja amerykańskiej firmy zaczyna się coraz bardziej rozpychać. Czy Bixby może się czuć zagrożony?

Wygląda na to, że Samsung współpracuje z Google nad integracją Asystenta do swoich inteligentnych telewizorów. Najnowsze informacje wskazują na to, iż telewizory koreańskiej firmy już niebawem będą mogły skorzystać ze sztucznej inteligencji oferowanej przez Google. Jak to wszystko będzie działać?

Asystent Google trafi na telewizory Samsunga

Podobnie, jak w przypadku nowego pilota do Chromecasta, Asystent Google zacznie słuchać na telewizorach Samsunga po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Użytkownicy będą mogli zmieniać kanały, regulować głośność, sterować odtwarzaniem, otwierać aplikacje i nie tylko.

Całość będzie także kompatybilna z produktami Smart Home od Google, przez co z poziomu telewizora będzie można zapalać światło i otwierać zamek. Jeśli dana aplikacja, którą będzie chciał uruchomić użytkownik nie będzie zintegrowana, wtedy też Asystent na telewizorze domyślnie przeniesie go do wyników wyszukiwania YouTube.

Asystent Google
fot. Unsplash.com

Google chciało… zabić Bixby

Co ciekawe, Google jakiś czas temu próbowało przekonać Samsunga do tego, aby zabił asystenta Bixby na korzyść Asystenta Google. Być może to jeden z czynników, dla którego telewizory koreańskiej firmy otrzymają dostęp do sztucznej inteligencji od Google.

Asystent Google trafi na takie telewizory Samsunga, jak Crystal UHD, telewizory Frame i Serif, Sero i Terrace oraz zestawy Samsung 8K, jak również 4K QLED. Po zainstalowaniu aktualizacji OTA, Asystenta będzie można włączyć za pośrednictwem odpowiednich ustawień głosowych znajdujących się w menu telewizora.

Na ten moment funkcja jest wdrażana w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy z innych regionów świata będą musieli na nią jeszcze trochę poczekać.