Asystent Google
fot. Unsplash.com

Asystent Google wyświetli dane o naszym zdrowiu i kondycji

Asystent Google otrzymał aktualizację, która nie była wcześniej w żaden sposób sygnalizowana. Dzięki niej, będzie w stanie wyświetlać dane o naszym zdrowiu.

Asystent Google wzbogacony o ciekawą funkcję

Tak jak wspomniałem wcześniej, Asystent Google został zaktualizowany przez Google, które wcześniej nie wspominało w ogóle o wprowadzeniu nowych rzeczy do swojego asystenta głosowego. Tymczasem zmiana, która może wydawać się kosmetyczna, nie do końca taka jest.

Użytkownicy zauważyli, że zakładka o nazwie „Spanie”, której premiera miała miejsce stosunkowo niedawno, bo w listopadzie 2020 roku, zniknęła z menu rozwijanego w Asystencie Google, a zamiast niej możemy teraz zobaczyć nazwę „Wellness”. Jak nie trudno się domyślić odpowiada ona za zdrowie i kondycję naszego organizmu.

Za zmianą nazwy poszły także nowe funkcjonalności. Funkcja mierzenia i badania snu jest tylko jedną z dostępnych opcji w zakładce „Wellness”. Inne opcje pozwalają również na zbieranie informacji o wykonywanych przez nas ćwiczeniach czy aktywnościach fizycznych, a także o diecie, jaką stosujemy. Jednocześnie możemy przeczytać także o wprowadzeniu integracji ze smartwatchami i smartbandami od różnych producentów, np. Fitbit.

Dodatkowo, informacje z omawianej zakładki będziemy mogli zobaczyć na kompatybilnych urządzeniach z wyświetlaczem. Obecnie są to np. sprzęty z rodziny Nest, a także Smart Clock od Lenovo.

9to5google informuje także, że wprowadzenie nowej funkcji może prowadzić do jeszcze szerszej integracji z aplikacją Fitbit czy Google Fit, jednak takie informacje nie zostały potwierdzone. Istnieje prawdopodobieństwo, że Google szykuje niespodziankę na premierę nowego urządzenia z serii Nest Hub.