Asystent Google
fot. Google

Asystent Google z trybem dla kierowców – funkcja zaczyna trafiać na Androida

Asystent Google ewoluuje w kolejną wersję. Zapowiedziany tryb Assistant Driving, który Google pokazało w 2019 roku zaczął trafiać na wybrane urządzenia z Androidem. Obecnie nie wiadomo czy amerykańska firma testuje swoją funkcjonalność czy to już szersze wdrożenie nowych możliwości.

Google w 2019 roku oficjalnie zaprezentowało funkcjonalność Asystenta Google oznaczoną jako Assistant Driving. Na czym ona polega? To nic innego, jak ukłon w stronę kierowców, czyli przekształcenie Asystenta Google oraz jego interfejsu tak, aby umożliwiał on proste sterowanie oraz wprowadzanie komend podczas jazdy. Implementacja funkcjonalności na wybranych smartfonach z Androidem została pierwotnie zauważona przez specjalistów ze strony XDA-Developers.

Asystent Google w wersji dla samochodów

Asystent Google z funkcjonalnością Assistant Driving ma przydać się przede wszystkim kierowcom. Jak zauważyło XDA Developers, niektórzy użytkownicy zaczęli zgłaszać dostępność nowego interfejsu nawigacyjnego w aplikacji Mapy Google. Nie jest obecnie jasne czy wprowadzenie tego rozwiązania jest częścią większych testów przeprowadzanych przez amerykańską firmę czy też jest to już regularne wdrożenie stabilnej opcji dla wszystkich użytkowników. Assistant Driving zostało zauważone na takich urządzeniach, jak Google Pixel 4, ASUS ZenFone 7 Pro oraz LG Velvet.

Funkcjonalność skupia się na zmianie interfejsu w jego uproszczony model. Użytkownicy będą mogli wprowadzać komendy głosowe, a także korzystać z funkcji powiązanych z prowadzeniem pojazdu. Google ma także zamiar dostarczyć każdemu spersonalizowanych informacji dotyczących aktualnej sytuacji na drodze. Opisywane możliwości będą szczególnie przydatne w przypadku osób nie posiadających samochodu z ekranem dotykowym.

Kiedy oficjalna premiera?

Google nie odpowiedziało na pytania kilku redakcji dotyczących wprowadzenia Assistant Driving na szeroką skalę. Niektóre serwisy zauważyły także, iż komunikaty głosowe nie działają na wszystkich urządzeniach, nawet jeśli funkcjonalność się na nich pojawiła.

Wygląda więc na to, że na pełną dostępność nowych możliwości, które oferuje Asystent Google trzeba będzie jeszcze poczekać.