Asystent Google
fot. Unsplash.com

Asystent Google ze wsparciem dla podcastów. I to z innych aplikacji!

Asystent Google doczekał się kolejnego, małego usprawnienia, które powinno spodobać się wielu użytkownikom. Sztuczna inteligencja od Google jest w stanie odtwarzać podcasty z aplikacji firm trzecich. Na pierwszy ogień amerykańska firma postanowiła zintegrować swojego Asystenta ze Spotify.

Wyjaśnienie tego, które usługi obsługuje Asystent Google zaczyna stawać się coraz trudniejsze. Tym razem amerykańska firma postanowiła dodać do swojego Asystenta wsparcie dla odtwarzania podcastów z aplikacji firm trzecich. Na pierwszy ogień idzie Spotify. Do tej pory Asystent Google był ograniczony zaledwie do kilku usług streamingowych.

Asystent Google otwiera się na podcasty

Asystent Google doczekał się nowej zakładki, która pojawiła się w ustawieniach. W tym przypadku użytkownicy będą mogli zobaczyć menu opisane jako „Podcasty”. Na początku w tym miejscu można było wybrać jedynie Podcasty Google, ale wygląda na to, że Asystent otwiera się także na inne usługi. Podcasty będą mogły być bowiem odtwarzane przy pomocy Asystenta za pośrednictwem Spotify. Całość ma być kompatybilna zarówno z kontami bezpłatnymi, jak i z kontami premium.

Serwis Android Police zdradza, iż Asystent Google rozpoznaje komendy i jest w stanie uruchomić podcasty bezpośrednio na Spotify.

Asystent Google
fot. Google

To może być część czegoś większego

Otwieranie się Asystenta Google na podcasty w niezależnych aplikacjach może być początkiem czegoś większego ze strony amerykańskiej firmy. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie zobaczymy jeszcze więcej kompatybilnych programów, które będą mogły być obsługiwane stricte z poziomu Asystenta.

Opisywana nowość jest wdrażana etapami, w zależności od regionu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość zanim dotrze ona na wszystkie, kompatybilne smartfony.