Audi Digital Matrix Light

Audi Digital Matrix Light: oświetlą, zaprowadzą, a jak trzeba, pogratulują sukcesu

Światła Audi Digital Matrix Light to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań, jakie znajdziemy we współczesnych samochodach. Potrafi znacznie więcej, niż tylko zapewniać bezpieczną podróż w nocy.

Co potrafią światła samochodowe?

Dotychczas, samochodowe światła, drogowe i mijania, miały tylko jedno zastosowanie – oświetlać przestrzeń przed samochodem, by umożliwić kierowcy bezpieczne prowadzenie pojazdu do celu. Wraz z możliwością stosowania bardziej zaawansowanych technologii, poczciwe światła nauczyły się robić znacznie więcej, przykładem mogą być, instalowane w najnowszych samochodach niemieckiego koncernu VAG, Audi Digital Matrix Light.

Potrafią dokładnie to, z czego znane są reflektory matrycowe – z chirurgiczną precyzją dostosowują promień światła tak, by kierowca widział jak najwięcej, nie dopuszczając przy tym do oślepienia prowadzącego pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka czy pieszych. To rozwiązanie, na chwilę obecną, zapewniające najwyższy dostępny poziom bezpieczeństwa oświetlenia samochodowego.

Audi Digital Matrix Light
fot. Audi

Na tym jednak możliwości Audi Digital Matrix Light wcale się nie kończą. Jako że potrafią emitować światło niemal tak precyzyjnie, jak projektory multimedialne, mogą wyświetlać, przed samochodem, atrakcyjne animacje witające i żegnające podróżujących, oświetlając przy tym drogę między domem a pojazdem. Tym, co imponuje najbardziej jest jednak, moim zdaniem, funkcja wyświetlania sugerowanego toru jazdy samochodu przed kierowcą.

Audi Digital Matrix Light
fot. Audi

Dzięki Audi Digital Matrix Light, kierowca dokładnie widzi, w którym miejscu znajdzie się samochód, przy utrzymaniu obecnego toru jazdy. Widzi również podpowiedzi nawigacji co do obrania właściwego pasa dla danego manewru.

Gratulacje z okazji zdobycia trypletu, wyświetlone dzięki Audi Digital Matrix Light

Audi jest jednym z kluczowych sponsorów i partnerów klubu Bayern Monachium. Drużyna Roberta Lewandowskiego, w sezonie 2019/2020, zdobyła potrójną koronę – wygrała mistrzostwo kraju, krajowy puchar oraz Ligę Mistrzów. Sam Lewandowski, we wszystkich wygranych turniejach, zdobył tytuł króla strzelców, czym wyrównał rekord Johana Cruyffa z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Partner Bayernu postanowił pogratulować drużynie i całemu klubowi, przygotowując specjalną animację, właśnie z wykorzystaniem Audi Digital Matrix Light. Obejrzeć ją można na facebookowym profilu drużyny. Ostrzegam, wygląda spektakularnie!

Audi Digital Matrix Light
fot. Audi

Audi Digital Matrix Light to przykład na to, że rolą oświetlenia nie jest już wyłącznie rozświetlać ciemności. To teraz również narzędzie komunikacji z ludźmi i ich otoczeniem. A wszystko to, dzięki nieustannemu rozwojowi najnowszych technologii.