Baidu

Baidu tworzy firmę, która rozwinie inteligentne samochody elektryczne

Chiński gigant Baidu poinformował, iż otwiera nową firmę, która będzie współpracowała z producentem samochodów Geely. W tym przypadku, Baidu chce skupić się na stworzeniu inteligentnych, elektrycznych pojazdów, które w przeciągu najbliższych lat będą mogły wyjechać na ulice.

Baidu, od dłuższego czasu, skupia się na rozwoju systemów do jazdy autonomicznej. Firma inwestuje również w infrastrukturę łączności internetowej, a tym razem jak widać ma ochotę na… samochody elektryczne. Świeżo utworzona firma będzie współpracowała z marką Geely w celu opracowania nowych doświadczeń związanych z inteligentną jazdą. Geely będzie również inwestorem strategicznym w nowej spółce, niezależnej od Baidu.

Baidu wchodzi na rynek samochodów elektrycznych

Geely poinformowało, iż Baidu będzie wykorzystywało do swoich samochodów elektrycznych platformę rodem z Chin. Ruch Baidu w kierunku pojazdów EV jest swoistą odpowiedzią na posunięcia wielu innych marek, które opracowują obecnie inteligentne samochody, jak np. Apple, które rzekomo ma współpracować nad swoim pojazdem z Hyundaiem.

Baidu nie jest jedyną chińską firmą, która będzie wchodziła na rynek inteligentnych samochodów elektrycznych. Oprócz Baidu, swoje ruchy w tym kierunku wykonuje również Alibaba – chiński gigant e-commerce.

Informacja o stworzeniu nowej firmy przez Baidu nie oznacza, że na efekty trzeba będzie długo czekać. Firma już teraz obsługuje autonomiczną usługę taksówkową Go Robotaxi w Pekinie, Changsha i Cangzhou. Marka planuje rozszerzyć swoją działalność do 30 miast w przeciągu najbliższych trzech lat.

Baidu obecnie testuje swoje nowe taksówki, które będą w stanie przewozić pasażerów bez konieczności posiadania na pokładzie tak zwanego „kierowcy bezpieczeństwa”.