baterie
baterie

Rynek baterii dedykowanych dla urządzeń Internetu Rzeczy wzrośnie o ponad 11%

Najnowsze prognozy sugerują, że tylko do 2025 roku rynek ogniw przeznaczonych do użytku w urządzeniach Internetu Rzeczy wzrośnie o kilkanaście procent. Taki stan rzeczy ma wynikać z faktu, iż konsumenci coraz chętniej wybierają inteligentny sprzęt do swoich domów.

Baterie do sprzętu IoT będą coraz doskonalsze, a wartość tego segmentu rynku znacznie wzrośnie

Obecnie globalny rynek baterii do sprzętu IoT wyceniany jest na 8,7 miliardów dolarów amerykańskich. Analitycy przewidują jednak, że już w 2025 roku będzie on warty 15,9 miliarda dolarów, co daje nam wzrost o 11,6%. Głównymi czynnikami wpływającymi na tę sytuację jest ogólny wzrost liczby urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy. Coraz więcej producentów decyduje się na rozszerzenie swojej oferty o inteligentne kamerki, odkurzacze czy szczoteczki do zębów.

Wzrost globalnego popytu na urządzenia z kategorii Internetu Rzeczy wpływa oczywiście również na rozwój technologii wykorzystywanej w bateriach. Producenci coraz chętniej stosują cienkie i elastyczne ogniwa, które zajmują znacznie mniej miejsca w obudowie sprzętu. Do doskonałości jednak sporo brakuje, dlatego badania nad coraz to ciekawszymi rozwiązaniami nadal trwają.

Smart Home od Fibaro można kupić na Allegro

Szacuje się, że wzrost popularności sprzętu IoT nadal będzie trwać i wartość rynku samych ogniw do 2040 roku się potroi względem obecnej. Obecnie wiele firm wykorzystuje standardowe baterie litowo-jonowe, które nie były projektowane z myślą o urządzeniach Internetu Rzeczy. Do 2025 roku na rynku pojawić się mają nowe ogniwa, znacznie bardziej energooszczędne.

Obecnie głównymi producentami ogniw do sprzętu IoT są firmy Duracell, Energizer, Panasonic oraz LG i Samsung. Pamiętajmy, że Internet Rzeczy to nie tylko wygoda. Mówiąc o bateriach, nie sposób wspomnieć o jednorazowych ogniwach zaprezentowanych podczas targów CES 2020.

Jakiś czas temu pisaliśmy o inteligentnych czujnikach, które mają pomóc w wykrywaniu rozprzestrzeniania się wirusów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: pexels.com @hilaryh