Biurko Predator ma blat pokryty w całości... podkładką pod myszkę

Biurko Predator ma blat pokryty w całości… podkładką pod myszkę

Biurko jest nieodłącznym elementem każdego biura, a że ostatnio praca hybrydowa czy też pełnowymiarowy home office to nasz chleb powszedni, staje się powoli meblem, do którego przykuwamy większą uwagę niż dotychczas. Zdaje sobie z tego sprawę również Acer, którego marka Predator wypuściła właśnie swoje pierwsze biurko gamingowe, o oznaczeniu PGD110. 

Na ile ciekawe może być biurko…?

Biurko jak biurko – dwie solidne nogi i blat. Ale Predator poszedł o krok dalej – Predator Gaming Desktop PGD110 (bo tak brzmi jego pełna nazwa) będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza ma jedną cechę, którą wyróżnia się na tle standardowych biurek – cały blat pokryty jest specjalną powierzchnią, będącą pełnowymiarową (żeby nie powiedzieć: pełnoblatową) podkładką pod mysz. Druga wersja ma mieć bardziej standardowe wykończenie – blat pokryty będzie powierzchnią z włókna węglowego.

Biurko Predator ma blat pokryty w całości... podkładką pod myszkę

Blat ma 140 cm długości, a wymiary całego biurka to 140 x 60 x 75 cm. Nośność całości ustalona została na “do 120 kg”, co oznacza, że konstrukcja spokojnie utrzyma cały potrzebny sprzęt – z założenia gamingowy, ale nie tylko. O utrzymanie monitora, komputera i peryferiów nie musimy się martwić.

By móc maksymalnie wykorzystać przestrzeń biurka i wokół niego, mamy w nim stojak, haczyk na słuchawki, uchwyt na kubek oraz dwa otwory do prostego cable managementu (chyba nikt nie lubi zwisających kabli…).

Biurko Predator ma blat pokryty w całości... podkładką pod myszkę

Pierwsze biurko Predatora, ale mam nadzieję, że nie ostatnie

PGD110 jest pierwszym biurkiem gamingowym w ofercie Predatora i, mam nadzieję, że nie ostatnim, bo pomysł z wyłożeniem całości antypoślizgową podkładką pod myszkę jest zdecydowanie warty zainteresowania. Blat o długości 140 cm dla wielu okaże się wystarczający, ale dla bardziej wymagających użytkowników / gamerów będzie zbyt mały.

Sama jestem idealnym przykładem tego, że większe biurko jest niezastąpione. Korzystam z blatu o wymiarach 180 x 80 cm i nie wyobrażam sobie przesiadki na nic mniejszego. Rozumiem jednak wymagania użytkowników mających mniejszą przestrzeń do zagospodarowania – wtedy 140-tka jest na wagę złota.

Biurko Predator PGD110 trafi do sprzedaży w grudniu w cenie wynoszącej 229 euro (w prostym przeliczeniu 1050 złotych).