ByteDance

ByteDance stworzyło TikToka. Teraz chce odkrywać leki

ByteDance ma apetyt na coś więcej niż tylko media społecznościowe. Firma, która stoi za popularną aplikacją TikTok wchodzi na rynek sztucznej inteligencji i… chce, aby algorytmy pomogły jej odkrywać nowe lekarstwa.

ByteDance to marka, która ma w swoim portfolio aplikację TikTok – jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Tym razem jednak przedsiębiorstwo chce wejść z przytupem w branżę zdrowotną, dążąc do dywersyfikacji działalności i przychodów zależnych od reklam oraz sprzedaży na żywo. Do tej pory ByteDance rozwijało swoje algorytmy odpowiedzialne za selekcję treści, jednak już wkrótce to się zmieni.

ByteDance chce odkrywać nowe leki dzięki AI

„Poszukujemy kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu w celu przeprowadzania najnowocześniejszych badań w zakresie odkrywania i wytwarzania leków z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji– możemy przeczytać w jednej z ofert pracy. Zespół do spraw odkrywania leków ma docelowo zatrudniać pięć osób, w tym stażystów i będzie od początku do końca skoncentrowany na sztucznej inteligencji i jej wykorzystaniu w medycynie.

ByteDance posiada, co prawda, swój specjalny dział do spraw AI, jednak teraz zostanie on nieco rozbity oraz rozszerzony – w tym między innymi na wspomniane farmaceutyki.

Wszystkie pięć nowych stanowisk wymaga co najmniej tytułu doktorskiego w odpowiednich dyscyplinach – takich, jak informatyka, matematyka, biologia obliczeniowa czy chemia obliczeniowa. Zgodnie z ogłoszeniami, kandydaci będą pracować nad opracowywaniem nowych leków oraz projektowaniu i symulacji algorytmów AI w ByteDance.

Firma nie skomentowała całej sytuacji oraz swoich planów.

ByteDance

„Tech” wchodzi w zdrowie

Inni giganci technologiczni, z powodzeniem, wchodzą na rynek zdrowotny. Przykładów nie trzeba daleko szukać – to między innymi Apple i Amazon. Obie amerykańskie marki również chcą zagarnąć kawałek tortu dla siebie, oferując użytkownikom sprzęty monitorujące ich zdrowie oraz usługi wpływające na jakość życia.

Podobne sytuacje będą się tylko i wyłącznie powtarzać w przyszłości. Swój startup biotechnologiczny w ostatnim czasie założyła także inna, wielka chińska marka – Baidu.