Canon

Aplikacja Canona z AI pomoże wybrać najlepsze ujęcie

Canon udostępnił nową aplikację, która ma pomóc użytkownikom wybrać możliwie najlepsze ujęcie spośród serii fotografii. Producent ma nadzieję, że program napędzany algorytmami AI pozwoli nie tylko uprościć, ale również zmniejszyć czasochłonność procesu wybierania tego „jedynego zdjęcia” z naszej biblioteki.

Canon przygotował aplikację Canon Photo Culling, która na podstawie sztucznej inteligencji ma pomóc użytkownikom wybrać najlepsze zdjęcie z ich biblioteki. Sposób działania całego programu jest bardzo prosty. Aplikacja będzie przyglądała się czterem kryteriom, które finalnie poprowadzą do wyboru jednego zdjęcia.

Jakie to cechy?

Canon eksperymentuje z AI

Cztery kryteria, które będą brane pod uwagę przez aplikację Canona, to ostrość oraz wolność od nieestetycznego szumu cyfrowego. Oprócz tego, program przyjrzy się „emocjom” na zdjęciu i zweryfikuje, w przypadku zdjęć portretowych, czy dana osoba ma otwarte czy też zamknięte oczy. Każda z osób będzie mogła ustalić odpowiedni „próg” używany przez aplikację do określenia, czy należy zachować dane zdjęcie czy też je pominąć.

Canon Photo Culling
Canon Photo Culling

Po wybraniu odpowiedniej fotografii, aplikacja Canona zasugeruje usunięcie pozostałych zdjęć, aby oszczędzać miejsce w pamięci smartfona. Programu można użyć także do tworzenia albumów, które przedstawiają określone daty i wydarzenia z przeszłości.

Aplikację na urządzenia z systemem iOS można pobrać bezpłatnie, jednak poza trzydniowym, darmowym okresem próbnym, Canon będzie wymagał od użytkowników płatności w wysokości 3 dolarów miesięcznie lub 15 dolarów rocznie.

Canon nie jest również pierwszą firmą, które oferuje narzędzie do usuwania zdjęć. W październiku 2020 roku firma Adobe dodała funkcję o nazwie Best Shots do swojego programu Lightroom, znajdującego się w usłudze Creative Cloud.