5G

Chińczycy zainstalowali już 750 tysięcy stacji bazowych 5G

5G zaczyna rozwijać się coraz szybciej. Największy apetyt na rozwiązania z tego zakresu zdają się mieć Chińczycy. Kraj poinformował, iż zainstalował już na swoim terenie ponad 750 tysięcy stacji bazowych, z których mogą korzystać miliony urządzeń jednocześnie. Trzeba przyznać, że takie liczby zdecydowanie robią wrażenie. 

Obecnie jednym z wiodących krajów oferujących technologię 5G są Chiny. Państwo Środka od dłuższego czasu sporo inwestuje w rozbudowę samej infrastruktury oraz umożliwienie użytkownikom skorzystania z wysokiej przepustowości łącza. Chińczycy twierdzą, że na terenie ich kraju znajduje się już 750 tysięcy aktywnie działających stacji bazowych 5G. I ta liczba będzie tylko i wyłącznie rosnąć wraz z czasem. 

5G w Chinach przyspiesza

Chińczycy pierwotnie planowali zainstalować około 500 tysięcy stacji bazowych 5G do końca 2020 roku. Wygląda na to, że udało im się jednak przekroczyć swoje oczekiwania – i to ze sporą nawiązką. Chińczycy chwalą się, że liczba zainstalowanych stacji bazowych na terenie kraju znacznie przekracza inwestycje w infrastrukturę do sieci bezprzewodowych nowej generacji, które można zobaczyć chociażby w Europie. 

Na terenie Chin obecnie około 180 milionów sprzętów ma korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez szerokopasmowe połączenie z internetem. 

5G

Od tysięcy do milionów

Aby zapewnić pokrycie 5G na terenie całego kraju, Chińczycy będą musieli zainstalować około 10 milionów stacji bazowych. To oczywiście znacznie więcej niż jest teraz dostępne. Cała inwestycja jest szacowana na 280 miliardów dolarów. Chiny nie poinformowały jednak, kiedy dokładnie mają zamiar ją zakończyć.

Chińczycy posiadają ogromne ambicje, aby wraz z czasem stać się liderem nie tylko w zakresie sieci bezprzewodowych 5G, ale również innych segmentów rynku technologicznego – takich, jak między innymi Internet Rzeczy czy sztuczna inteligencja

Nie pozostaje nic innego, jak tylko uważnie przyglądać się całej sytuacji.