Czy deska do krojenia warzyw może być smart? ChopBox udowadnia, że jak najbardziej!

Czy deska do krojenia warzyw może być smart? ChopBox udowadnia, że jak najbardziej!

Rozwój inteligentnych technologii sprawia, że coraz więcej rzeczy obok nas, których jeszcze kilka lat temu nigdy byśmy o to nie posądzili, zyskuje ciekawe funkcje smart, przez co zupełnie zmienia swoje oblicze. Jak to możliwe,. że podobny los spotkał kuchenną deskę do krojenia warzyw? Sprawdzimy to w serwisie Indiegogo.

ChopBox – więcej niż deska

Indiegogo ma to do siebie, że spotkać można tam przeróżne inicjatywy, część z nich jest naprawdę ciekawa i ma szanse stać się niezwykle przydatna i pożyteczna. Jedną z nich jest opisywana deska do krojenia, mogąca zastąpić aż pięć urządzeń gospodarstwa domowego.

Chopbox deska do krojenia

Na pierwszy rzut oka ChopBox wygląda jak zwykła deska do krojenia, wyposażona w rowek zbierający płyny wylewające się z rozdrabnianych produktów spożywczych. Gdy przyjrzymy się bliżej, znajdziemy w niej…wyświetlacz. Samo to zwiastuje, że będzie ciekawie, a to dopiero początek. Inteligentna deska zawiera w sobie:

  • zegar kuchenny,
  • ostrzałkę do noży,
  • lampę UV do sterylizacji;
  • wagę kuchenną;
  • dodatkową, mniejszą deskę do krojenia.

Więcej szczegółów dostępnych jest chociażby w tej recenzji dostępnej w serwisie YouTube, gdzie również można dokładniej zapoznać się z jej wyglądem i możliwościami:

Ile taka inteligentna deska do krojenia kosztuje?

Cena, jaką producent – The Yes Co., życzy sobie za swój produkt z pewnością nie jest mała – 99 dolarów, nawet za urządzenie o tak zaskakujących i rozbudowanych możliwościach to spora kwota. Rzekomym argumentem za taką ceną ma być koszt poszczególnych urządzeń, które deska zastępuje. Ten wydaje się być sporo przeszacowany:

Chopbox deska ceny
fot. Indiegogo

Poszczególne ceny, zwłaszcza analogowej deski do krojenia i ostrzałki są zdecydowanie zbyt wygórowane, nawet jak na amerykańskie realia. Nie zmienia to jednak faktu, że deska do krojenia o takich możliwościach z pewnością jest bardzo przydatna.

Technologia ułatwiająca proste czynności życia codziennego? Ja jestem za!

Twórców deski ChopBox wypada pochwalić za sam pomysł, który jest niezwykle ciekawy i bardzo praktyczny! Korzystanie z takiej deski byłoby znaczącym uproszczeniem. Wystarczy sobie wyobrazić, że świeżo skrojonych warzyw czy mięsa nie trzeba przekładać na oddzielną wagę – przesunięcie ich w odpowiednie miejsce na desce wystarczy. Po wszystkim ta sama deska umożliwi zdezynfekowanie i naostrzenie użytych noży, a na koniec przypomni, że nasza potrawa jest już gotowa. Jeśli tylko ChopBox trafi do sprzedaży w Polsce – z całą pewnością kupię.