T-Mobile Polska dzielnie pracuje nad rozwojem 5G w Polsce
T-Mobile Polska dzielnie pracuje nad rozwojem 5G w Polsce

Co robi T-Mobile na wakacjach? Buduje 5G

Choć sezon urlopowy wkroczył w najintensywniejszą fazę, nie wszyscy planują odpoczywać. Wakacyjna przerwa nie dotyczy, między innymi, operatora sieci T-Mobile, który postanowił wykorzystać ten czas po to, by pokryć zasięgiem 5G jak największą część Polski.

W ostatnim czasie, o postępach budowy sieci 5G przez T-Mobile, niewiele słychać, może poza tym, że operator, podobnie jak dwójka innych, uznał, że jego sieć 5G jest największa w Polsce. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej, choć w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy nic poza krótkim, mało konkretnym komunikatem.

120 stacji bazowych tygodniowo

W mediach społecznościowych T-Mobile pojawiła się informacja mówiąca o tempie rozbudowy sieci 5G. Obecnie magentowy operator buduje przeszło 120 stacji bazowych każdego tygodnia, co z całą pewnością może robić wrażenie.

Jak powyższa deklaracja przekłada się na mapę zasięgu? Niestety, tego nie wiemy. Z informacji dostępnych na stronie internetowej wiemy tylko, że 5G dostępne jest w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Płocku, Opolu, Częstochowie, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Kielcach i na Górnym Śląsku.

Szybki rzut okiem na mapę pozwala stwierdzić, że z postępów T-Mobile najbardziej mogą cieszyć się mieszkańcy Śląska, a także okolic Warszawy, Trójmiasta i Łodzi.

T-Mobile mapa 5G

Biorąc pod uwagę potężne opóźnienia po stronie rządu w kwestii prac nad legislacją przygotowującą do ogłoszenia aukcji częstotliwości docelowych dla 5G, wysiłki operatorów, by jak najszybciej zaoferować klientom sieć wyższej jakości, należy z pewnością docenić.