Colgate Hum
fot. Colgate

Colgate Hum – nowa szczoteczka ze sztuczną inteligencją

Colgate Hum to nowa szczoteczka amerykańskiego producenta, która może pochwalić się inteligentnymi funkcjami oraz sztuczną inteligencją. Całość ma pomóc bardziej zadbać o uzębienie użytkownika.

Firma Colgate oficjalnie wprowadza na rynek swoją nową, inteligentną szczoteczkę Colgate Hum. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby budować u użytkowników zdrowe nawyki przy jednoczesnym wykorzystaniu funkcji smart. Co więc potrafi ten sprzęt?

Colgate Hum to sensory i aplikacja

Producent obiecuje, że jego inteligentna szczoteczka będzie w stanie zapewnić użytkownikom około 50 procent lepszą jakość szczotkowania, w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Colgate Hum została wyposażona w inteligentne czujniki, które mają pozwolić na śledzenie częstotliwości mycia, czasu trwania szczotkowania oraz unikalnego stylu mycia zębów przez danego użytkownika.

Za to wszystko odpowiada między innymi żyroskop oraz akcelerometr. Oba rozwiązania pozwalają na zdeterminowanie, w jakim miejscu w ustach znajduje się szczoteczka oraz jak porusza się ona wraz z czasem. Co ciekawe, Colgate Hum posiada także synchronizowanie danych offline z aplikacją, co na pewno ułatwia korzystanie bez połączenia z internetem.

Colgate Hum
fot. Colgate

Czy taka analiza jest naprawdę potrzebna?

Szczoteczki elektryczne są na tyle powszechnym produktem, że na rynku znajduje się ich cała masa. Colgate Hum to na papierze ciekawy pomysł, ale w mojej opinii to po prostu przerost formy nad treścią. Owszem, analiza szczotkowania może pomóc użytkownikowi zmienić jego nawyki oraz usprawnić sam proces czyszczenia zębów, ale na dłuższą metę raczej nie jest to funkcjonalność, która będzie permanentnie wykorzystywana.

Colgate Hum otwiera jednak ciekawy rozdział, w który może wejść wielu innych producentów. Zbieranie danych dotyczących szczotkowania zębów przyda się osobom, które mają pewnego rodzaju problemy. Ulepszenie inteligentnych funkcji powiązanych z procesem może wyglądać ciekawie w przyszłości.

Póki co jednak, traktowałbym całość bardziej jako ciekawostkę. Oficjalna cena szczoteczki zaczyna się od 50 dolarów.