Crosswater

Crosswater – autonomiczna taksówka, może pływać!

Według twórców, Crosswater to pozioma winda poruszająca się po wodzie. Rzeczywiście – produkt ten wygląda jak pozaziemska kapsuła, a działa równie kosmicznie.

Idea zautomatyzowania wodnego transportu nie jest nowa. Crosswater charakteryzuje się jednak całkowitą autonomią, a jej cel to stworzenie szybszego, tańszego i bezpieczniejszego środka służącego przemieszczaniu się po akwenach.

Crosswater - autonomiczna taksówka, może pływać!
Koncept działania produktu / fot. designboom

W gorącej wodzie kąpani

Pojazd ten porusza się od platformy do platformy, przewożąc do 15 osób naraz. Koncept ma uwolnić drogi z nadmiaru pojazdów, ograniczając korki i propagując elektryczne środki transportu. Ma działać na różnych zbiornikach, m.in. rzekach, kanałach i jeziorach.

Chociaż produkt ten to tylko prototyp, firma Crosswater zebrała już ponad 65000 dolarów. Jest to dokładnie 65% jej celu, a do końca kampanii zostały tylko 33 dni. Jeśli pragniemy więc zobaczyć pojazd ten na naszych rzekach, musimy się pośpieszyć.

Crosswater - autonomiczna taksówka, może pływać!
Firma przewidziała nagrody dla osób, które wspomogą jej cel crowdfundingowy / fot. designboom

Produkt używa energii słonecznej i baterii, aby stworzyć elektryczną alternatywę dojazdu do pracy lub szkoły, dostępną dla wszystkich mieszkańców danego miasta.

Lepszy dojazd, lepsze życie

Misją firmy Crosswater jest także podniesienie standardu życia w miejscach, w których zostanie zaimplementowana jej pozioma winda. Oprócz czystszego powietrza, ma także oferować szybszy i bardziej komfortowy środek transportu (w porównaniu do samochodów, ciężarówek i autobusów). Ma stworzyć także nowe miejsca pracy.

Crosswater - autonomiczna taksówka, może pływać!

Więcej informacji o projekcie znajdziemy na oficjalnej stronie producenta. Zakupimy tam także globalną przepustkę Crosswater. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia, wizję projektantów uda się urzeczywistnić.