Djay Pro: sztuczna inteligencja zamienia muzykę w instrumentale i wersje acapella
fot. zrzut ekranu z filmu YT

Djay Pro: sztuczna inteligencja zamienia muzykę w instrumentale i wersje acapella

Aplikacja Djay Pro wprowadza funkcję Neural Mix. Za jej pośrednictwem użytkownicy będą mogli w czasie rzeczywistym oddzielić w utworze muzycznym wokal, a także uzyskać efekt kawałka instrumentalnego.

Firma Algoriddim postanowiła wykorzystać uczenie maszynowe oraz algorytmy sztucznej inteligencji do uruchomienia funkcji Neural Mix. Pozwala ona na odseparowanie wokalu od muzyki lub zamianę całego kawałka w wersję instrumentalną. Narzędzia stosowane przez Algoriddim wykorzystują platformę Apple Core ML oraz układ A12 Bionic wbudowany w iPhone’y. Całą operację można wykonać w czasie rzeczywistym.

Djay Pro Neural Mix działa zaskakująco dobrze

Funkcja Neural Mix została stworzona dla osób, które chcą wygodnie operować na plikach muzycznych – chociażby podczas strumieniowania swoich setów. Oprócz funkcji Neural Mix, Algoriddim udostępnia także opcję Automix AI, która korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji do automatycznego miksowania utworów, jeden po drugim.

Djay Pro
Djay Pro fot. producenta

Oczywiście w przypadku Neural Mix wszystko zależy od tego, jaki materiał wyjściowy wybierze użytkownik. W prostych gatunkach muzycznych z dodatkowym wokalem, Neural Mix ma szansę zadziałać bardzo dobrze, jeśli nie perfekcyjnie. W bardziej rozbudowanej muzyce może być nieco inaczej.

W specjalnym filmie, Algoriddim postanowiło wyjaśnić nieco bardziej szczegółowo, jak działa ich nowa funkcjonalność. Widać, iż rozwiązanie jest skierowane do dj’ów oraz osób zajmujących się graniem muzyki na żywo.

Djay Pro Neural Mix na iPhone’y i iPady

Każda z zainteresowanych osób może wypróbować aplikację na urządzeniu z iOS – twórcy zalecają najnowsze modele z czipami A12Z Bionic lub A13 Bionic. Wymagany jest także system iOS w wersji minimum 12.

Djay Pro AI wraz z funkcją Neural Mix jest dostępny w App Store – aplikacja działa na zasadzie subskrypcji. Za miesięczne korzystanie z opisywanego rozwiązania trzeba zapłacić około 5 dolarów.

Darmowa wersja programu dalej pozostaje dostępna w sklepie Apple – nie zawiera ona jednak w sobie żadnej z nowych funkcji opartych o sztuczną inteligencję.