Apple HomePod
fot. Apple

Dwa HomePody jako głośniki stereo do komputera? Apple już nad tym pracuje

W wersji beta systemu operacyjnego dla komputerów Mac – macOS Big Sur 11.3, pojawiła się interesująca funkcja, pozwalająca zmienić dwa głośniki HomePod w parę głośników stereo dla komputera.

Na innych sprzętach już działa

Podczas prezentacji głośnika Apple HomePod Mini padła zapowiedź możliwości parowania dwóch takich samych głośników, by te mogły pracować jako zestaw stereo. Do tej pory, z zapowiedzi Apple, mogli korzystać posiadacze urządzeń z systemem iOS i iPadOS (smartfony i tablety od Apple) oraz Apple TV. Wkrótce, do tego grona, dołączą nabywcy MacBooków i iMaców.

Dzięki nowej funkcjonalności, urządzenia z ekosystemu Apple będą mogły zastąpić głośniki komputerowe i to całkiem niezłej jakości.

Namiastka już dostępna

Do tej pory, użytkownicy komputerów Apple mogli korzystać z HomePodów w trybie stereo, ale tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Funkcja działała podczas odtwarzania muzyki z Apple Music, oraz wykorzystując AirPlay. Wygląda na to, że wkrótce para HomePodów będzie mogła zostać wybrana jako kolejne urządzenie wyjściowe dla dźwięku.

Apple HomePod Stereo w Macu
fot. 9to5mac

Funkcja dostępna wkrótce

Co prawda w wersji beta macOS Big Sur 11.3 możliwość wybrania pary HomePodów jako wyjścia dźwięku jest widoczna, jednak wciąż nie działa. Cóż, nie można się temu dziwić – to w końcu wersja beta systemu, a nie stabilna, która trafi do użytkowników końcowych. Do czasu jej udostępnienia dla wszystkich chętnych, z pewnością wszystko będzie działało tak, jak użytkownicy by sobie tego życzyli.

HomePody muszą być identyczne

Na koniec jedna uwaga dla osób, które połakomiły się na korzystanie z nowych udogodnień od Apple. By móc sparować HomePody do pracy w stereo, muszą to być głośniki tego samego typu. Można ze sobą sparować dwa HomePody, albo dwa HomePody Mini. Nie ma możliwości, by spośród parowanych urządzeń jeden był HomePodem, a drugi HomePodem Mini.

Czy nowa opcja okaże się przydatna? Cóż, ponad pół roku temu awarii uległy głośniki, z których korzystałem pracując na komputerze. Z braku alternatywy, podłączyłem głośnik Bluetooth. Mijają kolejne miesiące, a ja, zamiast nabyć nową parę głośników komputerowych, dalej korzystam z mojego JBL Charge 4. Wygląda na to, że po prostu się przyzwyczaiłem.

Z HomePodami i ich posiadaczami może być dokładnie tak samo.